Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

To nasze święto! Światowy Dzień Radia

Dla jednych pierwsze i najważniejsze źródło informacji, dla innych - najlepsze rozmowy i muzyka. 13 lutego obchodzimy Światowy Dzień Radia, święto wszystkich dziennikarzy, wydawców czy realizatorów. To właśnie fale radiowe od lat były i są przekaźnikiem najbardziej istotnych informacji.

Studio Radia Kraków

Radio Kraków od lat jest jednym z najbardziej opiniotwórczych mediów regionalnych w Polsce

W Radiu Kraków informacje z pierwszej ręki usłyszą Państwo w serwisach, praktycznie co pół godziny. Naszych słuchaczom znajomy jest na pewno głos Mai Dutkiewicz.

Posłuchaj Mai Dutkiewicz

„To praca zespołowa. Żeby przedstawić serwis na antenie, muszę współpracować z dziennikarzami: tymi z Krakowa i z regionu. Wiadomości regionalne są najważniejsze na naszej antenie, niemniej jednak dbamy o to, by nasi słuchacze dowiedzieli się też o tym, co ważnego dzieje się na całym świecie”

– mówi serwisantka Radia Kraków.

Pierwsze obchody Światowego Dnia Radia po raz pierwszy odbyły się 13 lutego 2012 roku. Dzień ten upamiętnia rozpoczęcie działalności rozgłośni Organizacji Narodów Zjednoczonych, która rozpoczęła nadawanie w 1946 roku.

98 lat Radia Kraków

Halo! Halo! Tu Polskie Radio Kraków, fala 422 - tymi słowami 15 lutego 1927 roku Lena Meyerholdowa zainaugurowała antenową działalność Radia Kraków.

Lokalność, rzetelność, opiniotwórczość, najwyższa jakość programu, nowatorstwo i nowoczesność to wartości, którymi kierujemy się od już 98 lat!

W zeszłym roku świętowaliśmy też 25-lecie przenosin z Pałacu Tarnowskich przy ulicy Szlak do aktualnej siedziby przy alei Słowackiego 22. W nowoczesnym gmachu, zaprojektowanym przez zespół kierowany przez prof. Tomasza Mańkowskiego i Piotra Wróbla, oprócz studiów emisyjnych i newsroomu znajdują się nowoczesne studia nagrań oraz studio koncertowe im. Romany Bobrowskiej.

25 lat temu przeprowadziliśmy się do „wiadra”. „Radio to nie budynek, to ludzie” 25 lat temu przeprowadziliśmy się do „wiadra”. „Radio to nie budynek, to ludzie”

Przy okazji urodzin pamiętamy przede wszystkim o naszych słuchaczach – oni są najważniejsi. W jednym z konkursów wyłoniliśmy grupę 10 osób, która zaprosimy na kameralne i bardzo wyjątkowe zwiedzanie naszej rozgłośni. Zajrzymy do niedostępnych na co dzień pomieszczeń radiowego archiwum, newsroomu i studia emisyjnego. Na chwilę zagościmy na antenie w audycji "Muzyczna zmiana", spotkamy gości, którzy pojawią się w radiu specjalnie tego dnia, a na koniec każdy ze słuchaczy zasiądzie przed mikrofonem i nagra swoją radiową opowieść.

Oprócz tego każdego poranka nagradzamy Państwa porannymi zestawami wsparcia, bo kiedy potrzebujemy go najbardziej, jeśli nie wcześnie rano?

Więcej o konkursie:

Poranne zestawy wsparcia w tygodniu urodzinowym Radia Kraków Poranne zestawy wsparcia w tygodniu urodzinowym Radia Kraków

W Światowym Dniu Radia… świętujemy i dostajemy prezenty

Z okazji dzisiejszego święta zostaliśmy zaproszeni przez najmłodszych tarnowian, by zdradzić trochę sekretów naszej pracy. Odwiedziliśmy dzieci ze żłobka numer 6 w Tarnowie, przy ulicy Pracy. Najmłodsi obdarowali nas pięknymi laurkami, opiekunowie przygotowali przedstawienie Ptasie Radio, a maluchy mogły spróbować swoich sił przed radiowym mikrofonem.

W Światowy Dzień Radia pokazaliśmy kulisy naszej pracy w żłobku. Dostaliśmy też wyjątkowe prezenty W Światowy Dzień Radia pokazaliśmy kulisy naszej pracy w żłobku. Dostaliśmy też wyjątkowe prezenty

Radio Kraków to antena, ale i… strona internetowa

To tu (i w naszych mediach społecznościowych)znajdą Państwo to, co umknie czasem w trakcie słuchania anteny: materiały dziennikarzy, zdjęcia, nagrania wideo z miejsca zdarzeń. Tu też można znaleźć setki wartościowych audycji i podcastów, przeczytać i posłuchać najważniejszych rozmów danego dnia.

Radio to także muzyka

Tej ostatniej nie  brakuje na antenie Radia Kraków. Ale ta muzyka nie bierze się znikąd. Utwory trzeba najpierw zgrać z płyt CD bądź winyli do radiowej bazy i z tej bazy korzystają realizatorzy, dzięki którym mogą Państwo słuchać naszej rozgłośni.

To jest dość ciężka robota i życie w presji. Trzeba się policzyć z blokiem reklamowym do pełnej godziny, żeby wszystko w odpowiednim momencie zaistniało na antenie i od tego jest realizator. To on nierzadko mówi, że potrzebuje wejścia antenowego na przykład na minutę

- wyjaśnia Tomasz Buszewski, szef redakcji muzycznej Radia Kraków.

Dziękujemy, że z nami jesteście!

Źródło: Opracowanie własne
Autor:
Ola Sobczak

Wyślij opinię na temat artykułu

Komentarze (0)

Brak komentarzy

Dodaj komentarz



Zobacz także

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię