TdP: R. Majka walczył do samego końca. ZDJĘCIA

• Kraków
  • date_range Sobota, 2013.08.03 18:03 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 06:07 )
Rafał Majka walczył do końca. Najlepszy polski kolarz zakończonego 70. Tour de Pologne ostatecznie sklasyfikowany na 4. miejscu. Wychowanek Krakusa Swoszowice na trasie ostatniego etapu imprezy próbował obronić trzecie miejsce. Niestety rywale byli bardzo mocni.

Posłuchaj rozmowy Kuby Nizińśkiego z Rafałem Majką.
Finał Tour de Pologne

Jubileuszowy 70. Tour de Pologne wygrał Pieter Weening. Holender zwycięstwo w całej imprezie zapewnił sobie dzięki 6 lokacie na ostatnim etapie - jeździe indywidualnej na czas z Wieliczki do Krakowa. Rafał Majka zajął 10. miejsce. Ostatecznie kolarz z Zegartowic w klasyfikacji generalnej uplasował się na 4. pozycji ze stratą 26 s. do zwycięzcy.

Najlepszym góralem, podobnie jak przed rokiem, został Tomasz Marczyński. To kolejny zawodnik, który tej dyscypliny uczył się w Swoszowicach.