Wykłady, warsztaty, czy indywidualne konsultacje organizowane w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości to nie tylko niezbędna teoria dotycząca prowadzenia własnej firmy. Uczestnicy będą tez mogli czerpać z doświadczenia innych - mówi Karolina Skalska prezes Koła Przedsiębiorczości i Innowacji na Uniwersytecie Ekonomicznym, które jest organizatorem imprezy w Krakowie:
Mamy agencje marketingowe, mamy firmy, mamy startupy, mamy osoby zajmujące się prawem, przedsiębiorców, żeby ukazać każdy aspekt takiej działalności.
Dzięki spotkaniom z osobami, które z biznesem mają do czynienia od lat i z niejednym problemem musiały się zmierzyć, łatwiej będzie uniknąć błędów, które zdarzają się niedoświadczonym przedsiębiorcom - dodaje Skalska:
Pokazujemy, o co zadbać na samym początku, jak pozyskać pierwszych klientów, żeby ktoś nie najpierw otworzyć firmę, a dopiero potem ich szukał, tylko na początku miał to wszystko zaplanowane, żeby wszystkie działania marketingowe były spójne i wszystko się też zgadzało od strony prawnej.
W ramach imprezy dziś na Uniwersytecie Ekonomicznym odbyły się warsztaty poświęcone startupom:
Mieliśmy prelekcję na temat sklepu internetowego. Prowadząca mówiła o historii swojego startupu.
Kolejne dni W ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości na UEK-u będą poświęcone między innymi bezpieczeństwu w sieci i promocji swojej działalności. Z kolei w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej już w czwartek można wziąć udział w manufakturze kariery:
Będziemy myśleć o tym, jak zaplanować swoją drogę zawodową, bo wszyscy na pewnym etapie swojego życia zastanawiamy się, co ze sobą zrobić, jaką drogę obrać, w jakim kierunku podążać
Tyle Agnieszka Będkowska z Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej. Najwięcej wydarzeń w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości odbędzie się jutro. I tak na Uniwersytecie Rolniczym będzie można poznać najważniejsze obszary doradztwa finansowego w agrobiznesie oraz dowiedzieć się, jakie wyzwania wiążą się z prowadzeniem tego typu działalności. Na Uniwersytecie Jagiellońskim będzie z kolei o ochronie konsumenta w internecie, a w Wyższej Szkole Europejskiej im. ks. J. Tischnera uczniowie szkół średnich będą mogli skorzystać natomiast z testu, który pozwoli na identyfikację ich mocnych stron i pomoże w budowaniu pewności siebie.
W imprezie bierze też udział Grodzki Urząd Pracy, gdzie jutro odbędzie się warsztat zatytułowany "Czy każdy może zostać przedsiębiorcą". Wszystkie wydarzenia są otwarte, każdy, kto jest zainteresowany, może wziąć w nim udział bezpłatnie.
Szczegółowy program imprezy jest on dostępny na stronie tydzienprzedsiebiorczosci.malopolska.pl. Wydarzenie potrwa do niedzieli.