Powinni go wypełnić ci, którzy chcą zaprezentować swoje talenty artystyczne i sportowe oraz ci, którzy chcą współtworzyć Centrum Powołaniowe. Będzie to miejsce, gdzie wspólnoty, zakony, zgromadzenia i organizacje katolickich przedstawią swoją działalność. Zorganizowane zostaną także cztery Akademie: Boga, która skoncentruje się na odnalezieniu powołania do życia zakonnego lub kapłańskiego; Akademia Rodziny - do życia w rodzinie; Akademia Pracy skupiająca się na poszukiwaniu powołania w wykonywanej pracy i wybranej ścieżki zawodowe oraz Akademia Miłosierdzia, która skieruje uwagę młodych na pomoc drugiemu człowiekowi.
„Centrum Powołaniowe będzie zlokalizowane w Krakowie. W przypadku Festiwalu Młodych planujemy wydarzenia nie tylko w Krakowie, ale także poza nim. Jesteśmy w trakcie rozmów z gminami. W każdej gminie Festiwal Młodych będzie wyglądać inaczej. Zależy to od zawartej umowy oraz wspólnych ustaleń przedstawiciela gminy i Komitetu Organizacyjnego ŚDM – wyjaśnia Małgorzata Skorupa z Departamentu Festiwalu Młodych.
W formularzu rejestracyjnym należy podać informacje o artyście i projekcie, który zostanie zaproponowany na Festiwal Młodych, a opiekun projektu powinien postarać się o uzyskanie listu rekomendacyjnego, gdyż jego nazwisko będzie wizytówką całego zespołu i gwarantem zaangażowania zgodnie z ideą ŚDM.
Jak podkreślają organizatorzy jednym z założeń Festiwalu jest, aby występującymi byli właśnie pielgrzymi. To oni będą mieć pierwszeństwo podczas weryfikacji zgłoszeń.
„Niezarejestrowanie się w systemie dla pielgrzymów nie wyklucza uczestnictwa w Festiwalu Młodych, jednak wszystkie zespoły oraz artyści, którzy chcą wystąpić podczas ŚDM, powinni wypełnić formularz zgłoszeniowy do Festiwalu Młodych" – precyzuje Małgorzata Skorupa.
(PAP/ko)