Pytel zapowiedziała, że dołoży wszelkich starań, aby nikt w Krakowie nie czuł się dyskryminowany, także pod względem praw pracowniczych. Jej zdaniem, określenie "polityka równościowa" obrosło stereotypami, a chodzi o to, aby – jak mówiła – każdy mieszkaniec i mieszkanka, niezależnie od stanu zdrowia, płci, pochodzenia, narodowości, orientacji seksualnej, tożsamości, czuł się w Krakowie dobrze. Pytel jest lektorką języka włoskiego, była przewodniczącą Komitetu Obrony Demokracji w Małopolsce.

Szczepanik zapowiedział monitoring sytuacji w instytucjach kultury.

"Ten cel, który stawiamy sobie z panem prezydentem, jako pierwszy, to +snapshot+, taka migawka z krakowskiego życia kulturalnego. Narzędziami do tego będą oczywiście analizy miejskich instytucji kultury, zarówno oczywiście pod kątem zarządzania, jak i też pól działalności i wreszcie grup odbiorców, ale także i stworzenia obrazu tego, jak wygląda nieinstytucjonalne życie kulturalne" – powiedział pełnomocnik ds. kultury.

Szczepanik jest dziennikarzem muzycznym, menedżerem kultury.

Dla Buszka priorytetami są m.in.: polityka lokalowa względem organizacji pozarządowych, standaryzacja współpracy NGO z jednostkami miejskimi.

Jak poinformował, miasto odbyło już spotkania z NGO i ma już diagnozę, że należy kontynuować współpracę z NGO i wyjść im naprzeciw. Buszek dodał, że rozwiązanie wszystkich problemów organizacji pozarządowych będzie długim procesem. Jeśli chodzi o standaryzację współpracy pomiędzy organizacjami pozarządowymi i jednostkami miejskimi, to pełnomocnik chciałby ujednolicić procedury współpracy – aby pomiędzy NGO i każdą jednostką miejską były one takie same. Buszek z wykształcenia jest archeologiem, był radnym Krakowa, należy do partii Nowoczesna.