- A
- A
- A
Nie bądź obojętny. Rusza kolejna edycja Szlachetnej Paczki
20. tysięcy rodzin czeka na przedświąteczną pomoc. Rozpoczęła się 15. akcja Szlachetna Paczka. Z tej okazji setki wolontariuszy przeszły ulicami wielu polskich miast w barwnych pochodach. Tak było między innymi w Krakowie."Gdy powstała +Szlachetna Paczka+ - powiedział PAP twórca akcji, ksiądz Jacek Stryczek z Krakowa - to był okrutny czas, gdy wielu ludzi po latach 90. zostało zepchniętych na margines życia społecznego, inni zaś dorobili się. Dlatego postanowiłem połączyć biednych z bogatymi. Marsze, które organizujemy co roku na inaugurację akcji, ciągle dążą do tego, by pamiętać, że jeden może pomóc drugiemu" - dodał.
"Szlachetna Paczka" to ogólnopolska akcja świątecznej pomocy, w ramach której darczyńcy odpowiadają na potrzeby konkretnych rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej. "Sami szukamy ludzi, którzy potrzebują pomocy. Już to, że do nich przychodzimy, działa pozytywnie, a dalej dzieje się magia, oni zmieniają się pod wpływem naszej pomocy" - mówił ks. Stryczek.
Akcja polega na kupowaniu potrzebującym rodzinom produktów niezbędnych podczas Świąt Bożego Narodzenia i do życia codziennego. Co roku swoją paczkę dla potrzebujących przygotowują znani aktorzy, muzycy i sportowcy, ale też dziennikarze - między innymi Polskiego Radia. Pierwszą paczkę przygotowali już piłkarze z reprezentacji Polski w piłce nożnej.
Od soboty na stronie www.szlachetnapaczka.pl można poszukać rodzin, dla których chcemy przygotować konkretną pomoc.
Szlachetna Paczka jest projektem pomocy bezpośredniej, w którym darczyńcy przygotowują paczki dla rodzin w potrzebie. Adresy tych rodzin są pozyskiwane przez wolontariuszy, którzy działają lokalnie. Szlachetna Paczka ma charakter ogólnopolski i jak żadna inna akcja charytatywna w Polsce łączy działania setek tysięcy osób. Dzięki zaangażowaniu wolontariuszy, darczyńców i dobroczyńców, na dwa tygodnie przed świętami Bożego Narodzenia rodziny dostają paczki odpowiadające ich indywidualnym potrzebom, a często również marzeniom.
W tym roku pomoc trafi do około 20 tysięcy rodzin.
IAR/ PAP/bp
Komentarze (0)
Najnowsze
-
06:14
Kraków Airport: odloty odwołane z powodu gęstej mgły
-
06:03
Uwaga kierowcy! Gęsta mgła w Małopolsce
-
22:02
Karol Nawrocki w Nowym Sączu: Nasza pomoc nie spotkała się z najmniejszą wdzięcznością państwa ukraińskiego
-
21:46
Byłe selekcjoner jednostki NIL: W wojskach specjalnych najważniejszy jest człowiek
-
21:03
Kto barwi krakowskie rzeki? Zielona Wilga, czerwony potok Rzewny...
-
18:53
Prof. Bartłomiej Biga: "Populizm w ekonomii to zbyt uproszczona odpowiedź na poważny problem"
-
18:20
Co kryją krypty kościoła w Chrzanowie? Naukowcy już to wiedzą
-
17:46
Czerwona woda w potoku Rzewnym w Krakowie. To już kolejna zanieczyszczona rzeka
-
16:42
Tarnowska firma bada sprawę zakupu nieruchomości przez Instytut Dmowskiego od "słupa". W tle korupcja?
-
16:27
Osiedle Kliny czeka rozbudowa. Deweloperzy przeznaczą na nią 100 mln zł
-
16:03
Mieszkańcy chcą uratować lokalną atrakcję przed dewastacją. Właściciel terenu: "Na moich stawach jest porządek"
Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy
Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.
Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]
Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku oraz Twitterze