- Komary są tam niemal wielkości wróbli. Są ich tysiące. Jak jest bezwietrznie, atakują całymi chmarami. Wołano na nas, że jesteśmy "religią żółtych kapeluszy", bo chodziliśmy w pszczelarskich kapeluszach - mówią naukowcy.
Grenlandia jest przykładem najszybciej zmieniającego się klimatu, a co za tym idzie ekosystemu na świecie. Pod koniec lipca tego roku duńskie służby zajmujące się monitorowaniem klimatu Arktyki zanotowały ubytek 8 miliardów ton lądolodu. To dwa razy więcej niż wynosi średnia wartość topnienia grenlandzkich lodowców latem.
- A
- A
- A
Naukowcy z Krakowa zbadali mikrobiom owadów żyjących na Grenlandii
Eksplorują biegun północny i największy park narodowy świata, żeby zbadać, w jaki sposób mikrobiom owadów wpływa na przystosowanie się żyjących tam gatunków do zmieniających się warunków klimatu. Naukowcy Zespołu Ewolucji Symbioz Wydziału Biologii Uniwersytetu Jagiellońskiego: dr hab. Piotr Łukasik i dr Michał Kolasa spędzili dwa tygodnie w Dolinie Zackenberg na Grenlandii gdzie zebrali potrzebne próbki gatunków endemicznych i przeprowadzili szczegółowe obserwacje.Komentarze (0)
Brak komentarzy
Najnowsze
-
19:23
A co jeżeli była to trucizna? Jak pomóc psu, który połknął niebezpieczną substancję
-
18:58
Jak dobrać swój idealny zapach świec relaksacyjnych?
-
18:14
Jest nas coraz mniej. "Problem dzietności można rozwiązać, ale nie przez 800 plus"
-
17:06
Kominki mogą zostać. Jakie jeszcze zmiany pojawią się w nowej wersji programu „Czyste Powietrze”?
-
16:35
Czy w Krakowie ktoś truje psy?
-
16:26
Po latach zaniedbań krakowska Jordanówka przejdzie gruntowny remont
-
16:21
KRÓTKI SENNIK FILMOWY | pokazy filmów towarzyszące wystawie „Śpij spokojnie, dobrze śnij” prezentowanej w Muzeum Etnograficznym w Krakowie
-
15:54
Po audycie w szpitalu Narutowicza: jest zawiadomienie do prokuratury
-
15:35
Kolejny fragment popularnej trasy w kierunku granicy doczeka się remontu
-
15:06
Wentylator kolumnowy – nowoczesne rozwiązanie na upały przez cały rok
Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy
Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.
Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]
Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku oraz Twitterze