Moreno Moser triumfował na VI etapie Tour de Pologne

• Kraków
  • date_range Niedziela, 2012.07.15 19:29 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 01:24 )
Niedzielny etap wyścigu Tour de Pologne liczył aż 191 kilometrów

Posłuchaj Tomasza Marczyńskiego
Za nami już kolejny królewski etap wyścigu Tour de Pologne. Zwycięzcą szóstego etapu został Moreno Moser i odzyskał koszulkę lidera. Zwycięstwo zdobył dzięki wspaniałemu finiszowi na ostatnim podjeździe w Bukowinie Tatrzańskiej, a dzięki 10-cio sekundowej bonifikacie Włoch objął również po krótkiej przerwie prowadzenie w klasyfikacji generalnej.

Najlepszy z Polaków w niedzielnym etapie - Michał Kwiatkowski - zajął trzecie miejsce. W niedzielę wręczono również nagrodę dla najlepszego górala - zwycięzcą w tej klasyfikacji został Tomasz Marczyński.

Niedzielny etap liczył aż 191 kilometrów, kolarze musieli pokonać dziesięć premii górskich po pięć w Zębie i Gliczarowie Górnym. Start i meta szóstego etapu Tour de Pologne była zlokalizowana w centrum Bukowiny Tatrzańskiej. Był to bez wątpienia najtrudniejszy i najcięższy etap całego tegorocznego wyścigu.
W poniedziałek kolarzy czeka ostatni 130 kilometrowy etap. Tym razem sportowcy będą rywalizować na ulicach Krakowa.