Przez 30 dni jeździłem na Garncarską na radioterapię i przez 30 dni musiałem płacić mniej więcej 40 złotych za strefę płatnego parkowania. Uważam, że mieszkańcy, którzy są w ciężkim stanie zdrowotnym, muszą być przywożeni albo muszą przyjeżdżać sami, powinni mieć wtedy darmową strefę parkowania. Przecież tych pewnie kilkaset aut nie zbawi budżetu miasta
- mówi Jaśko.
Jaśko chce budowy dwóch linii metra, wprowadzenia strefy ciszy na Kazimierzu i ograniczenia działalności najmu krótkoterminowego. Jego zdaniem Kraków powinien postawić na budownictwo społeczne i oferować tanie mieszkania na wynajem. Aktywista proponuje również niższy podatek od nieruchomości w zamian za tak zwane zielone ściany - np. porośnięte bluszczem. Sugeruje również zmiany w Strefie Płatnego Parkowania - w tym darmowy postój w weekendy oraz przywileje dla pacjentów szpitali przyjeżdżających na okresowe zabiegi.
Mateusz Jaśko w ubiegłym roku został skazany nieprawomocnym wyrokiem na karę grzywny za groźby skierowane wobec dziennikarza TVN-u. Mężczyzna nie zgadza się z wyrokiem, od którego się odwołał.
Swoją kandydaturę w wyborach na prezydenta Krakowa zgłosili także: poseł Koalicji Obywatelskiej Aleksander Miszalski, , poseł Konfederacji Konrad Berkowicz, lider Krakowa dla Mieszkańców Łukasz Gibała, wokalista Marcin Bzyk-Bąk, wiceprezydent Krakowa Andrzej Kulig, rektor Uniwersytetu Ekonomicznego Stanisław Mazur.
Prawo i Sprawiedliwość oraz Trzecia Droga jak do tej pory nie wskazały kandydatów.