Jak poinformował bezpartyjny kandydat Łukasz Gibała, kandydaci na radnych z KWW Łukasza Gibały – Kraków dla Mieszkańców to osoby w różnym wieku, mające różne profesje i zainteresowania, ale wszystkich łączy chęć rozwiązywania problemów mieszkańców i przekonanie, że Kraków potrzebuje zmiany.
Według zapowiedzi Gibały, od wtorku kandydaci startujący z list komitetu Kraków dla Mieszkańców prowadzić będą intensywną kampanię wyborczą.
Chcemy szeroko otworzyć wszystkie okna w radzie miasta i głęboko ją przewietrzyć. Bo uważamy, że rada miasta potrzebuje przewietrzenia, zmiany. Zmiany potrzebuje też Kraków - widać to ze wszystkich sondaży. Mieszkańcy uważają, że już najwyższy czas na zmianę
– mówił kandydat na prezydenta Krakowa.
Kraków stoi przed historycznymi wyborami samorządowymi i historyczną szansą, dlatego że po raz pierwszy od ponad 20 lat jest realna szansa na prawdziwą zmianę
- powiedział Gibała, nawiązując do tego, że urzędujący od 2002 r. prezydent Krakowa Jacek Majchrowski nie będzie się ubiegał o reelekcję.
Wśród kandydatów na radnych KWW Łukasza Gibały są nie tylko osoby związane ze stowarzyszeniem Kraków dla Mieszkańców i obecnym klubem radnych miejskich o tej samej nazwie, ale i m.in. byli radni Nowoczesnej Małgorzata Jantos i Michał Starobrat oraz Aleksandra Owca, związana z partią Razem.
Sam Gibała w wyborach do rady miasta jest jedynką listy w okręgu nr 3 - Bronowice, Zwierzyniec, Dębniki.
Liderami w pozostałych okręgach są: Eliza Dydyńska-Czesak (okręg 7 – Bieńczyce, Nowa Huta), Rafał Nowak (okręg 6 - Czyżyny, Mistrzejowice), Rafał Zawiślak (okręg 5 – Bieżanów-Prokocim, Podgórze), Michał Starobrat (okręg 4 - Łagiewniki-Borek Fałęcki, Swoszowice, Podgórze Duchackie), Aleksandra Owca związana z partią Razem (okręg 2 - Prądnik Biały, Krowodrza), Łukasz Maślona (okręg 1 - Stare Miasto, Grzegórzki).
Na prezydenta Krakowa Gibała startuje z poparciem posłanki Darii Gosek-Popiołek z partii Razem (współtworzącej klub parlamentarny Lewicy).
Na listach KWW Gibały do rady miasta będą także przedstawiciele Koalicji Ruchów Krakowskich (KRK) "Wspólnie dla Miasta”. Skupia ona ok. 20 ruchów miejskich, stawiających sobie za cel poprawę warunków życia w mieście m.in. poprzez ochronę terenów zielonych.
KRK swoje postulaty zawarła w „21 Tezach Miejskich”, przedstawionych w czerwcu 2023 r.
Gibała w pisemnej deklaracji zobowiązał się realizować postulaty ruchów miejskich skupionych w tej koalicji. Wśród takich postulatów są: ochrona zieleni, ograniczenie ruchu samochodowego i rozwój transportu zbiorowego, rzetelne informowanie przez urząd miasta mieszkańców o działaniach miasta.
W grudniowych wyborach do rad dzielnic KRK wystawiła 50 kandydatek i kandydatów, spośród których połowa uzyskała mandaty.
O urząd prezydenta w kwietniowych wyborach samorządowych powalczy dziewięciu kandydatów. Oprócz Gibały są to: Konrad Berkowicz (Konfederacja), Łukasz Kmita (PiS), Rafał Komarewicz (Polska 2050-TD), Aleksander Miszalski (KO) – wspólny kandydat Koalicji Obywatelskiej i Nowej Lewicy, której członkowie należą do klubu Lewicy.
Jako bezpartyjni startują: wokalista Marcin Bzyk-Bąk, Andrzej Kulig z poparciem obecnego włodarza miasta Jacka Majchrowskiego, rektor Uniwersytetu Ekonomicznego Stanisław Mazur, konserwatywny aktywista Adam Hareńczyk z KWW Zjednoczeni dla Krakowa.