Wcześniej nie było wentylacji, klimatyzacji. W tej chwili udogodnienia, szczególnie warunki dla dzieł sztuki, które tutaj będą, są wspaniałe. Budynek będzie dostosowany dla potrzeb osób z niepełnosprawnościami, więc cieszymy się, że możemy dołączyć do tych instytucji, które umożliwią osobom niepełnosprawnym korzystanie z dóbr kultury. Ludzie bardzo chcieli zobaczyć puste wnętrze. Jeżeli nie ma żadnych eksponatów, to można zobaczyć, jak wygląda wnętrze galerii, ponieważ z wystawą jest zupełnie inaczej.
- Ewa Szafran, zastępca dyrektora Bunkra Sztuki.
8 lutego przyjść mogą wszyscy zainteresowani w godzinach od 17 do 20. Przygotowano bardzo dużo dodatkowych aktywności. Oprócz zwiedzania budynków będzie odsłonięcie repliki rzeźby Jadwigi Maziarskiej:
Gości czeka także film niespodzianka. 29 lutego pojawi się pierwsza wystawa w zmodernizowanym Bunkrze Sztuki. Na wystawie pojawią się dzieła największych polskich artystów, m.in. Jerzego Nowosielskiego, Magdaleny Abakanowicz, Tadeusza Kantora. Będą to instalacje, rzeźby, obrazy, fotografie
- mówi Paulina Zarzycka specjalistka ds. promocji.
Jak zapowiada Paulina Zarzycka, wraz z galerią powróci kultowa kawiarnia przy Plantach. Najprawdopodobniej zostanie otwarta jeszcze na wiosnę tego roku.
Plany są bardzo ambitne, ponieważ chciałabym, aby Bunkier Sztuki wrócił na panoramę instytucji, które są aktywne i są żywymi ośrodkami w przestrzeni Krakowa. Widzę tak naprawdę Bunkier Sztuki jako instytucję, która działa wokół czterech haseł - szeroko pojęta sztuka współczesna, lokalność, edukacja i współpraca
- mówi Delfina Jałowik, która od 1 marca będzie nowym dyrektorem Galerii Sztuki Współczesnej Bunkier Sztuki.
Remont Bunkra Sztuki kosztował miasto 22 miliony złotych.