- A
- A
- A
Kraków: Fort w Mydlnikach rozjeżdżany przez quady
Dla właścicieli pojazdów to rozrywka, dla okolicznych mieszkańców codzienna udręka. Teren fortu w Mydlnikach w Krakowie jest rozjeżdżany przez quady i motocykle. Obszar na wzgórzu, wraz z fortem ma ok. 6 hektarów. Zamiast trawy, są w nim głębokie koleiny. Mieszkańcy skarżą się też na uciążliwy hałas i uważają, że ktoś powinien zrobić z tym porządek.Quadem można jeździć po drogach publicznych, ale nie w lasach i nie na terenach zielonych. Chyba, że odpowiedni znak dopuszcza wjazd na taki teren. Straż miejska i policja apelują do użytkowników quadów, by testowali swoje pojazdy, tam gdzie jest to dozwolone. Tymczasem quadowcy argumentują, że dróg odpowiednich dla quadów w Małopolsce brakuje. Dlatego miłośnicy czterokołowców notorycznie łamią zasady. Zdarza się to na przykład na zabytkowych zielonych terenach w sąsiedztwie fortu Mydlniki w Krakowie.
Mieszkańcy mają problem a miejscy urzędnicy i straż miejska niewiele mogą zrobić . Chodzi o ochronę terenu fortu Mydlniki (zachód Krakowa, Bronowice) przed, niemal codziennym, rozjeżdżaniem go przez quady i motocykle. Mieszkańcy skarżą się, że ten zabytkowy obszar zielony jest dewastowany przez pojazdy. Trawa jest wytarta, a w ziemi wydrążone są koleiny. dodatkowo krakowianie narzekają na hałas dobiegający z silników i apelują, by straż miejska bądź zarządca tego obszaru zapobiegli dalszej dewastacji.

fot. A. Ratusznik
"Straż miejska była wielokrotnie informowana. Pojawia się ta sama odpowiedź - musi być złapany człowiek na gorącym uczynku" - informuje Sławomir Matys z Zarządu Budynków Komunalnych.
Teren fortu Mydlniki to jeden z wielu, który upodobali sobie czterokołowcy. W ubiegłym roku strażnicy miejscy zmagali się z problemem rozjeżdżania wałów przeciwpowodziowych w Łęgu. Nasyp był wówczas mocno uszkodzony, wyścigi czterkołowców dodatkowo zniekształcały wzniesienie.
Niedawno pojawili się inwestorzy, którzy są zainteresowani fortem Mydlniki , ale czy rzeczywiście będą go chcieli przejąć, to dopiero się okaże. A to wydaje się jedynym rozwiązaniem w tej sytuacji.
(Aleksandra Ratusznik/dw)
Komentarze (0)
Brak komentarzy
Najnowsze
-
06:06
Nieoficjalnie: Drony nie będą wyczuwać smrodu w Krakowie
-
06:01
Aktualności komunikacyjne Radia Kraków 30.04
-
21:19
„SIX” – kobiecy głos w musicalowej oprawie
-
19:57
Wybuch w Grębynicach w gminie Zielonki. Siedmioro dzieci rannych
-
19:45
Zwierzęce noworodki, ich zmysły i trudny czas "niedorosłości"
-
19:27
Wielka Zakopiańska Majówka z Radiem Kraków. Bez „paragonów grozy”, stresu i frustracji
-
18:47
Zakopane inaczej! Wielka Zakopiańska Majówka z Radiem Kraków – wygraj wyjątkowe nagrody!
-
18:35
Czy każdy z nas może swobodnie używać flagi i umieszczać ją w dowolnym miejscu?
-
18:30
Prawa pasażerów linii lotniczych. Co warto wiedzieć?
-
17:00
Poszukiwana od 2016 r. Magdalena P. z Limanowej nie żyje. Zwłoki odnaleziono poza Polską
-
16:36
Transformacja Sierszy zatwierdzona. Trzebinia chce nowoczesnej elektrowni
-
16:27
Blackout w Hiszpanii i Portugalii: Czy Polska jest bezpieczna?
-
13:10
Najbardziej pożądany turysta w Krakowie? "Zamożny i wysublimowany, ale musi być dla niego oferta"
Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy
Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.
Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]
Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku oraz Twitterze