- A
- A
- A
Kolejna blokada zakopianki
Górale protestują, kierowcy też - bo znów mają problem z dojazdem do stolicy Tatr.Około godziny 14.00 grupa protestujących mieszkańców Białego Dunajca po raz pierwszy na kilka minut zablokowała ruch na drodze Nowy Targ - Zakopane w rejonie mostu na Dunajcu.
Protest górali związany jest z planowaną, właśnie w tym miejscu, budową nowego mostu . Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad chce przeprawę wybudować obok starego mostu. A to - zdaniem protestujących - spowoduje wyburzenie 20 budynków, Z kolei inne domy i pensjonaty znajdą się tuż obok ogromnego mostu.
Protest w Białym Dunajcu na zakopiance przebiegł wyjątkowo spokojnie. Uczestnicy pikiety co jakiś czas blokowali na kilka minut ruch na zakopiance a potem schodzili z drogi.
Protesty zaczęły się, gdy wojewoda małopolski wydał pozwolenie na budowę nowego mostu mimo sprzeciwu mieszkańców Białego Dunajca. Z kolei służby prasowe wojewody zaprzeczają , by inwestycja wymagała wyburzenia dwudziestu budynków .Według urzędników, domów przeznaczonych do rozbiórki jest zaledwie osiem.
Przemek Bolechowski/bp
Komentarze (0)
Brak komentarzy
Najnowsze
-
21:07
Kraków podsumował akcję "Zima". Pierwsze miesiące 2025 roku były najbardziej kosztowne
-
18:24
Fałszywka o migrantach potajemnie przerzucanych do Krakowa. Autorką posłanka PiS
-
17:11
Za mało medyków w brygadach. Małopolscy terytorialsi prowadzą kursy, żeby zwiększyć liczbę przeszkolonych żołnierzy
-
17:04
Kontrowersje wokół planowanego Pawilonu Wisławy Szymborskiej. Burzliwa dyskusja radnych
-
16:33
"Trzy lata, by się ogarnąć" – jak Europa buduje własne bezpieczeństwo
-
16:04
Kierowca, który śmiertelnie potrącił dziecko koło Limanowej, był pijany
-
15:54
Nowoczesne kosiarki spalinowe – ciche, ekonomiczne, skuteczne
-
15:39
Europejski Dzień Śniadania: Krakowianie pokochali śniadania na mieście!
-
15:20
Są dodatkowe pieniądze na szczepienia przeciwko meningokokom dla dzieci w Krakowie
-
15:04
Europejski Dzień Śniadania: Krakowianie pokochali śniadania na mieście!
-
14:50
„Śledź” – radiowy kryminał, który pokochali słuchacze
-
14:37
Ulga badawczo - rozwojowa dla przedsiębiorców
-
14:36
Prawie 2 tys. wolnych miejsc po pierwszym etapie naboru do krakowskich przedszkoli
Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy
Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.
Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]
Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku oraz Twitterze