Kiedy córka Rudolfa, Matylda Karolina wyszła za mąż, właścicielem browaru stał się zięć Juliusz John, przybysz z Królewca. Od początku 1879 roku browarem zawiadywali synowie Johna - Rudolf, Alfred i Hugo, pod nazwą „Browar J. A. Johna Synowie”. Właściciele doprowadzili browar do rozkwitu, a jego wyroby zdobywały nagrody na wielu wystawach rolniczo – przemysłowych w Galicji. Piwo krakowskie należało do czołówki piw galicyjskich drugiej połowy XIX wieku.
Na terenie browaru w latach 1890-1891 wybudowano znaną restaurację oraz piwiarnię, którą wraz z domem zaprojektował architekt Antoni Siedek.
W listopadzie 1903 roku browar kupił znany przemysłowiec i piwowar Jan Albin br. Götz. Od 1905 roku zakład nosił nazwę „Browar i Słodownia Jan Götz Okocimski, dawniej Johna J. A. Synowie”. W 1916 roku Götz Okocimski wydzierżawił salę bankietową na kino. Wówczas nazywało się „Lubicz”, później „Reduta”, „Corso”, Słońce”, „Słonko” i „Gdańsk”. Podczas II wojny światowej znane było jako Kino Stella i określane było jako kino polskojęzyczne (jedno z sześciu – Apollo, Atlantic, Stella, Sztuka, Uciecha, Wanda).
Po nacjonalizacji, jako „Państwowy Browar w Krakowie”, podlegał Centralnemu Zarządowi Przemysłu Fermentacyjnego w Zabrzu, a w 1951 roku przekształcono go w „Krakowskie Zakłady Piwowarsko – Słodownicze w Krakowie”. Całą firmę włączono do „Zakładów Piwowarskich w Okocimiu” w 1968 roku.
W latach 1955–1968 przeprowadzono gruntowną modernizację browaru.
W latach 1952-1999 kino funkcjonowało jako „Młoda Gwardia”.
Ktoś kiedyś powiedział, że to było takie kino bardziej indywidualne. Tutaj chodziło się, żeby zejść z oczu znajomym
- wspomina Katarzyna Pelc.
W 1985 roku zespół zabudowań browaru przy ulicy Lubicz 15-17 został wpisany na listę rejestru zabytków Krakowa.
Nocny klub Ermitaż
Browar, ze względu na lokalizację bliską centrum miasta, zamknięto z przyczyn logistycznych i ekologicznych w 2001 roku. Po dziesięciu latach od zamknięcia browaru uzyskano zgodę Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków na przebudowę kompleksu. W miejscu dawnego kina „Młoda Gwardia” otwarto nocny klub Ermitaż, który funkcjonował pod tym adresem do końca marca 2019 r. Od tego momentu zabytkowy budynek przy ul. Lubicz 15 stał się pustostanem.
30 lipca 2023 r. doszło do pożaru zabytkowego budynku. Z ogniem walczyło dziewięć zastępów straży pożarnej. Działania strażaków trwały blisko 7 godzin. Pożar zajął dwa piętra budynku, a ogień strawił nagromadzone w nim wyposażenie.