Miejsca spotkań dla studentów

- Poczta Główna to miejsce, gdzie bardzo często spotykają się studenci. Kolejnym ważnym miejscem jest Teatr Bagatela. Oba miejsca łączy to, że można tam dojechać masą tramwajów i autobusów. W przypadku Poczty Głównej linie 3, 24, 52 i 1 - to kluczowe linie. Można tu przyjechać masą tramwajów - mówi Sebastian Kowal z Zarządu Transportu Publicznego w Krakowie.

Jak się dostać na uczelnię?

- Jeśli mówimy o kampusie UJ, mówimy o liniach 52, 18. Do tego linia autobusowa 178 i 578. W przypadku Politechniki mamy tramwaje 3 i 50. W przypadku AGH jest masa linii autobusowych jadących bezpośrednio po ulicy Czarnowiejskiej i po Alejach - podkreśla Kowal.

Nowości

- Od tego roku akademickiego są niespodzianki, głównie pozytywne. Jeśli ktoś studiował już w ubiegłym roku i mieszkał w okolicy Górki Narodowej, od tego roku akademickiego będzie miał lepszy dojazd na uczelnię i do centrum miasta. Od września można dojechać tramwajem. Podróż trwa zdecydowanie krócej niż autobusem. Studenci, którzy tam mieszkają, wynajęli tam mieszkania lub pokoje, będą zachwyceni komunikacją tramwajową. Kursują tam dwie linie tramwajowe - 18 i 50 - mówi rzecznik MPK S.A w Krakowie, Marek Gancarczyk.

Jaki jest najbardziej opłacalny bilet w Krakowie?

Bilet miesięczny metropolitalny to bilet, za pośrednictwem którego można korzystać z komunikacji miejskiej autobusowej i tramwajowej w dzień i w nocy.

Remont mostu Dębnickiego

- Jeśli ktoś mieszka na Ruczaju i zamierza jechać autobusem pod AGH, zachęcam do wybrania tramwaju. Remont mostu powoduje spore utrudnienia. Są dni kiedy - zwłaszcza w godzinach szczytu - opóźnienia sięgają nawet kilkudziesięciu minut - radzi studentom Sebastian Kowal.

Jak kupić bilety?

Jeśli chodzi o bilety, można je kupić zarówno przez aplikacje mobilne, jak i w automatach na przystankach i automatach umieszczonych w pojazdach. Jak mówi jednak Sebastian Kowal, pojedyncze bilety są średnio opłacalne i lepiej kupić bilet miesięczny.