- A
- A
- A
Jak budowa parkingu przy Koronie zmieni Podgórze? Mieszkańcy wypowiedzą się podczas konsultacji społecznych
Jeszcze przed Światowymi Dniami Młodzieży, w Krakowie gotowy będzie drugi miejski, ogólnodostępny parking. Prace w Podgórzu przy hali Korony idą pełną parą. Konstrukcja kilkupiętrowego obiektu jest już prawie gotowa. Pozostaje wyposażyć parking w środku. W sprawie dalszego losu miejsc postojowych wzdłuż ulic i chodników wypowiedzą się natomiast mieszkańcy, na specjalnych konsultacjach zorganizowanych przez ZIKiT.Konstrukcja budowli - czyli tak zwany "stan surowy" - jest już prawie gotowy. Co ciekawe, z ulicy Zamojskiego budynek wcale nie wygląda jak parking. "Prace postępują, mamy nadzieję, że w lipcu się zakończą. Trzeba jeszcze wyposażyć obiekt w środku, m.in. zamontować potrzebne instalacje. Elewacja z zewnątrz zostanie pokryta kolorem zbliżonym do otaczających ją budynków" - wyjaśnia w rozmowie z Radiem Kraków Janina Pokrywa, szefowa wydziału inwestycji w krakowskim magistracie.
Gdy parking zostanie otwarty, prawdopodobnie zniknie część miejsc postojowych na uliczkach wokół. "Są takie plany, ale zanim będziemy decydowali o tym, jak będzie Podgórze wyglądało po otwarciu parkingu przy Koronie, chcemy o to zapytać krakowian. 11 maja zorganizujemy konsultacje z mieszkańcami, którzy wskażą nam, jak wyobrażają sobie funkcjonowanie tej części miasta" - podkreśla Michał Pyclik z Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie.
To spora zmiana, bo przypomnijmy, że kiedy w zeszłym roku okazało się, że na parkingu podziemnym przy Muzeum Narodowym prawie nikt nie zostawia auta, urzędnicy gorączkowo zaczęli szukać rozwiązania. Kierowcy zostali niejako "zmuszeni" do parkowania pod ziemią, bo zlikwidowano darmowe miejsca przy Błoniach (które zresztą nikomu nie przeszkadzały)
"Rzeczywiście do tej pory nie prowadziliśmy takich konsultacji. Tym bardziej zapraszamy więc do udziału w nich mieszkańców, przede wszystkim Podgórza" - dodaje Michał Pyclik.
Na uliczkach w Podgórzu faktycznie jest ciasno. Zaparkowane auta przeszkadzają i pieszym, i innym kierowcom. Być może urokliwe okolice u stóp Krzemionek na parkingu zyskają - będzie tam po prostu ładniej.
Ceny za postój mają być porównywalne do tych w strefie płatnego parkowania.
(Maciej Skowronek/ew)
Obserwuj autora na Twitterze:
Komentarze (0)
Najnowsze
-
19:14
Edukacja zdrowotna? Ekspert: Tak, ale nie może być podejrzeń, że to realizacja potrzeb politycznych
-
18:09
Zima na Sądecczyźnie
-
16:55
Krakowska prokuratura będzie prowadzić aż 35 spraw dotyczących nieprawidłowości w Lasach Państwowych
-
16:22
Przemoc w internecie. 11-latka z Chrzanowa nękana przez koleżanki z klasy
-
16:06
Od japońskiego drzeworytu do zapomnianego królestwa Dacji
-
15:48
Ekosystemy rzeczne w kryzysie. Jak odbudować naturalne funkcje rzek?
-
15:48
Zimowe warunki w Tatrach
-
15:22
Wicestarosta tarowski oskarżany o przekroczenie uprawnień i oszustwo: "W ogóle sobie takiej sytuacji nie przypominam"
-
15:16
Jak radzić sobie w kryzysie wodnym? Naśladować przyrodę
-
15:12
Ile jest specjalizacji lekarskich?
-
12:10
Niebezpiecznik.pl: „Dezinformacja – tak, ale nie tylko na portalu X”
-
11:00
Dlaczego polubiliśmy modę vintage?
Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy
Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.
Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]
Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku oraz Twitterze