"Z wielkim żalem zakończyliśmy współpracę z Fundacją Tesco. Jesteśmy bardzo wdzięczni za pomoc okazaną szpitalowi. Będzie nam brakować partnera, który z takim zaangażowaniem wspierał placówkę. Dziękujemy wszystkim za serca, czas, zapał i energię włożone w pracę na rzecz małych pacjentów" – powiedziała PAP rzeczniczka szpitala Katarzyna Pokorna-Hryniszyn.
Dyrektor naczelny szpitala prof. Krzysztof Fyderek przekazał podziękowania przedstawicielom Tesco.
Od 2012 r. pracownicy Fundacji i firmy Tesco z ogromnym zaangażowaniem organizowali w Krakowie kolejne biegi charytatywne, podczas których zbierano fundusze, a potem kupowano sprzęt, który wspomagał pracę lekarzy. Uczestniczyło w nich ok.10,5 tys. biegaczy, którzy przebiegli w sumie blisko 76 tys. km.
Po ośmiu biegach fundacja przekazała na rzecz Uniwersyteckiego Szpitala w Krakowie 1,272 mln zł. Pieniądze te pozwoliły na: remont świetlicy na oddziale onkologii, doposażenie i zakup sprzętu medycznego dla Kliniki Onkologii i Hematologii oraz Kliniki Neurologii, wyremontowanie i doposażyliśmy w sprzęt rehabilitacyjny sali gimnastycznej Zakładu Fizjoterapii, zakup sprzęt medycznego i ratunkowego dla Oddziału Oparzeń i Neurochirurgii i dla szpitalnego oddziału ratunkowego.
Udało się też odnowić i wyposażyć dziecięce kąciki zabaw i pokój dla mamy z dzieckiem przy szpitalnym oddziale ratunkowym, kupić nowoczesnego robota do rehabilitacji pacjentów, karetkę neonatologiczną "N", która ratuje noworodki w stanach bezpośredniego zagrożenia życia i zdrowia, pierwszą w Polsce sztuczną nerkę do dializy noworodków i małych dzieci oraz nóż ultradźwiękowy CUSA do usuwania tkanek nowotworowych z mózgu, wątroby, tarczycy i z trzustki.
Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Krakowie to największa placówka pediatryczna na południu Polski. Dysponuje blisko 500 łóżkami, działają w nim 22 oddziały reprezentujące wszystkie specjalności pediatryczne i chirurgiczne z wyjątkiem chorób zakaźnych i stacjonarnej psychiatrii. Placówka ma cztery odziały intensywnej terapii – w tym jeden kardiochirurgiczny i jeden noworodkowy – oraz siedem sal operacyjnych, w tym pierwszą w Polsce pediatryczną salę hybrydową. Leczenie w trybie ambulatoryjnym realizowane jest w 33 poradniach.
W 2020 r. Uniwersytecki Szpital Dziecięcy – mimo pandemii – przyjął 170 tys. pacjentów w poradniach i ok. 31 tys. na oddziałach szpitalnych.
PAP/bp
Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy
Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.
Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]
Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku oraz Twitterze.