W Krakowie udział w wydarzeniu zapowiedziały 22 punkty, wśród których są Główna Księgarnia Naukowa, Bonobo, Księgarnia De Revolutionibus Books, Karakter, Spółdzielnia Ogniwo, księgarnia działająca w Żydowskim Muzeum Galicja, Compare Bookstore, Księgarnia Pod Globusem i Antykwariat Ministerstwo Starych Książek.
Noc Księgarń to przede wszystkim spotkania. Po pierwsze, spotkania z księgarkami i księgarzami, którzy polecą dobre książki. Po drugie, z twórcami książek – pisarkami, pisarzami, tłumaczkami i tłumaczami, ilustratorkami i ilustratorami
– zaznaczył w komunikacie zapowiadającym wydarzenie krakowski magistrat.
Wspólne czytanie poezji patrona roku Czesława Miłosza organizuje Księgarnia Pod Globusem i Compare Bookstore, gdzie wiersze noblisty będą interpretować aktorzy teatralni Kamila Klimczak i Juliusz Chrząstowski.
Do swojej siedziby zaprosiła również Spółdzielnia Ogniwo, która organizuje domówkę z tańcami do muzyki wybranej przez księgarzy. W księgarni Bonobo będzie można zobaczyć krótkometrażowy spektakl muzyczny "Motus" inspirowany tekstem "Biegunów". Na poczęstunek inspirowany literaturą zaprosił natomiast Antykwariat Ministerstwo Starych Książek. Przygotowanym przez krakowskiego kucharza przekąskom będzie tam towarzyszyć komentarz na temat dzieł literackich, do których nawiążą.
Podczas Nocy Księgarń odbędzie się również spacer śladami przyjaźni Stanisława Czycza i Andrzeja Bursy, który poprowadzi poetka i prozaiczka Urszula Honek. Spotkanie wokół powieści "Wylot" Olesi Ivchenko zorganizuje Księgarnia De Revolutionibus Books. Autorka książki "Krakowianki. Twarze polskiej herstorii" Alicja Zioło spotka się z czytelnikami w księgarni Żydowskiego Muzeum Galicja. W Antykwariacie Abecadło odbędzie się premiera zbioru wierszy "Ważne, niepoważne" Mateusza Skrzybalskiego, natomiast Księgarnia Karakter zorganizuje czytanie tekstów amerykańskiej poetki i aktywistki Adrienne Rich.
Podczas Nocy Księgarń 4 października w 180 księgarniach w całym kraju odbędzie się ok. 200 wydarzeń - maratony czytania wierszy Czesława Miłosza, spotkania z autorami, warsztaty muzyczne, artystyczne i literackie, a także spacery szlakami pisarzy, konkursy oraz kiermasze. Krakowskie Biuro Festiwalowe, operator programu Kraków Miasto Literatury UNESCO, jest jednym z partnerów wydarzenia. Prezydent Krakowa objął Noc Księgarń patronatem.