Organizatorzy akcji poinformowali w środę, że w przygotowanie wydarzenia zaangażowanych jest ok. 50 osób, w tym lekarzy i wolontariuszy. Od godz. 9 do 16 medycy będą w stanie przebadać i udzielić porad i od 100 do 150 osób.

Wszyscy seniorzy mogą liczyć m.in. na konsultację z internistą, dermatologiem, kardiologiem. Czekają ich też EKG, echo serca, USG jamy brzusznej, dermatoskopia, badanie ciśnienia, poziomu cukru we krwi, morfologia.

Inicjatorem akcji jest kandydat na prezydenta Krakowa w kwietniowych wyborach Stanisław Mazur, rektor Uniwersytetu Ekonomicznego. W swoim programie wyborczym stawia on m.in. na politykę senioralną. "Najlepszym lekiem na długowieczność jest dbanie o siebie przez całe życie. Diagnoza jest z kolei najlepszym sposobem na monitorowanie zdrowia i powinna być rutyną. Miasto takie jak Kraków powinno stale dbać o okazje do regularnego badania się naszych starszych mieszkańców" - ocenił.

O fotel prezydenta Krakowa ubiegają się też wiceprezydent Krakowa Andrzej Kulig (bezpartyjny), przedsiębiorca i radny Łukasz Gibała (bezpartyjny), poseł Aleksander Miszalski (PO, klub KO).

Kulig startuje z poparciem obecnego włodarza miasta Jacka Majchrowskiego i zapowiada kontynuację pracy Majchrowskiego.

Gibała kandyduje, aby - jak mówił ogłaszając swój start - "naprawić błędy polityki Jacka Majchrowskiego, takie jak brak zieleni, korki czy fatalny stan finansów publicznych". Gibałę poparła Daria Gosek-Popiołek - posłanka partii Razem, która w parlamencie tworzy klub Lewicy.

Miszalski zapowiedział poprawę sytuacji finansowej stolicy Małopolski, działania na rzecz rozwoju innowacyjnych branż, uważne planowanie przestrzenne.

Gotowość do startu w wiosennych wyborach zadeklarował również wiceminister sportu i turystyki Ireneusz Raś (Centrum dla Polski, klub PSL-Trzecia Droga).