Dzięki przechowywaniu wodoru jesteśmy w stanie rozwiązać większość problemów energetycznych występujących obecnie w kraju czy w Europie, tylko że wodór – żeby można było go wykorzystać – musi być w jakiś sposób transportowany i przechowywany. I tutaj właśnie wchodzą materiały kompozytowe, które ze względu na odpowiednie możliwości transportu i przechowywania tego pierwiastka, zapewniające szczelność i odpowiednią wytrzymałość pozwalają wytwarzać takie elementy, jak rury, zbiorniki, złączki niezbędnego do tego, żeby w praktyce wykorzystać ten gaz do ogrzewania mieszkań napędzania samochodów.
- A
- A
- A
Czy wodór może nam zapewnić bezpieczeństwo energetyczne?
Swoje najnowsze osiągnięcia technologiczne polskie i zagraniczne firmy miały okazję pokazać światu na ostatnich 11 Międzynarodowych Targach Materiałów, Technologii i Wyrobów Kompozytowych. Tematem przewodnim tej edycji, obok produktów stworzonych z kompozytu, był wodór, nazywany przez wielu "paliwem przyszłości". I to nie bez powodu - może nam pomóc na przykład w dotykających nas kryzysach energetycznych.W obecnym czasie poszukiwanie alternatywnych źródeł energii jest na wagę złota - dlatego dalszy rozwój technologii i wprowadzanie nowych innowacji ma dla nas kluczowe znaczenie.
crop_free
1
/ 14
Komentarze (0)
Brak komentarzy
Najnowsze
-
18:00
Trendy z Sieci: Pracodawcy muszą zadbać o kompetencje AI pracowników
-
17:40
Mieszkają obok placu budowy, hałas mają również w nocy
-
17:31
Odbierz tlen depresji! Naukowcy szukają chętnych do udziału w projekcie badawczym
-
17:12
FILM | "Brutalista" Brady'ego Corbeta
-
16:35
Kara dla krakowskiego Ujastka. Pacjentki i pracownicy nie wiedzieli, że są nagrywani
-
16:24
Ubezpieczenie szyby w aucie - kiedy się przydaje i jak działa?
-
15:54
Ile żab waży księżyc - czytanie performatywne w Teatrze Groteska
-
15:53
Wody Polskie proponują kompromis ws. polderu przeciwpowodziowego w Szczurowej
-
15:48
Życie konsekrowane - kto świętuje i co ?
-
15:39
Tajemniczy akronim. Czym jest REGON?
Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy
Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.
Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]
Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku oraz Twitterze