Do awantury doszło w drugiej połowie. Dwóch kibiców Widzewa weszło na dach stadionu, wywiesiło transparent i odpaliło petardy. W odpowiedzi spora grupa miejscowych kibiców także wbiegła na dach, zerwała wywieszony transparent, a potem go spaliła. Przerwa w meczu, który zakończył się wynikiem 3:1 dla łodzian, trwała 10 minut.

Komisja Ligi nałożyła na obydwa kluby karę grzywny w wysokości 50 tysięcy złotych. Ponadto zorganizowane grupy kibiców nie będą mogły uczestniczyć w pięciu kolejnych meczach wyjazdowych. Kibice obydwu zespołów otrzymali także oddzielny zakaz wyjazdowy na dwa spotkania w Łodzi i Krakowie.

W efekcie zniszczeń na sektorze gości Cracovia poinformowała także, że do końca sezonu nie będzie przyjmować przyjezdnych kibiców. Decyzja ta dotyczy także Puszczy Niepołomice, która na krakowskim stadionie będzie do końca roku rozgrywać mecze w roli gospodarza