Minęło 9 lat od powołania Zarządu Zieleni Miejskiej w Krakowie, instytucji, która w sposób szczególny ma dbać o tereny zielone w mieście. Jej dyrektorem od samego początku był Piotr Kempf, absolwent Uniwersytetu Rolniczego. Dzisiaj chwali się swoim dorobkiem na tym stanowisku:

Zrobiliśmy ogromny skok w ciągu tych ostatnich 9 lat. Mieliśmy ok. 40 parków. Mamy ponad 70 parków. Mamy parki kieszonkowe w liczbie ponad 40. To jest niezliczona ilość różnych remontów, to jest coś, co zrealizowaliśmy, coś co dowieźliśmy do samego końca.

Wyróżnić należy zwłaszcza dwie inwestycje Zarządu Zieleni Miejskiej - mówi urzędujący prezydent Krakowa Jacek Majchrowski:

Przede wszystkim będziemy pamiętać o Zakrzówku. Będziemy pamiętać o parku Bednarskiego.

Inne zdanie na temat parku Bednarskiego mają miejsce aktywiści, którzy nie raz toczyli spory z dyrektorem Kempfem. Mówi Monika Konieczna z Akcji Ratunkowej dla Krakowa

Realizacja tej inwestycji była poprzedzona kilkumiesięcznymi protestami, obywatelską okupacją parku Bednarskiego, więc jeżeli oceniamy realizację parku Bednarskiego, to należy patrzeć pod kątem tego, że wiele bardzo szkodliwych i kontrowersyjnych elementów zostały z tej rewitalizacji usuniętych dzięki społecznemu zaangażowaniu. Negatywnie oceniamy również to, co zostało zrobione na Zakrzówku. Tę inwestycję należało zrobić przede wszystkim taniej.

Jeśli już mówimy o pieniądzach, to duże kontrowersje w ostatnich latach budziły ceny miejskich ławek kupowanych przez Zarząd Zieleni Miejskiej. Ta na placu Biskupim kosztowała blisko ćwierć miliona złotych. W tej sprawie dyrektor Kempf nie ma sobie jednak nic do zarzucenia:

Chcielibyśmy z jednej strony mieć Mercedesy, a z drugiej strony płacić za nie jak za najtańsze Fiaty. Nie da się po prostu. Albo robimy to porządnie, albo robimy to najwyższej jakości materiałami albo po prostu tego nie róbmy i odłóżmy na lepsze czasy, kiedy nas będzie na to stać.

Swojego byłego już podwładnego w sporach z aktywistami cały czas wspierał prezydent Majchrowski:

Oczywiście był bardzo krytykowany przez tych których. Nie mogliście pisać, że coś się dzieje dobrego. Z reguły się uderza w te najlepsze, najsilniejsze strony, więc ponieważ taką stroną byłą zieleń w mieście, była takim sztandarowym przykładem, no to uderzano w to.

Od dzisiaj Piotr Kempf jest dyrektorem Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krakowie. O tym, że wciela się w nową funkcję, dało się słyszeć podczas przywitania w rozmowie z Radiem Kraków „Darz bór” . W nowej roli dyrektor Piotr Kempf w zapowiada tworzenie nowych rezerwatów przyrody i ograniczenie wycinki drzew.