Punkty stacjonarne
Punkty do głosowania zostały utworzone w filiach bibliotek, domach kultury, szkołach, w siedzibach rad dzielnic, a także parkach. W tych punktach będą zbierać głosy wyłącznie osoby z identyfikatorami Urzędu Miasta Krakowa.
Sprawdź dni i godziny otwarcia oraz wykaz stacjonarnych punktów do głosowania
Głosowanie online
Oddawanie głosów online odbywa się także poprzez stronę internetową budzet.krakow.pl, po zalogowaniu na własne konto.
Na co można zagłosować?
W tym roku w ramach krakowskiego budżetu obywatelskiego będzie można głosować w sumie na 694 projekty, w tym 118 ogólnomiejskich i 574 dzielnicowe.
Pojawiły się projekty, które są już zgłaszane po raz kolejny jak "Smok co krok", czyli kontynuacja smoczego szlaku, popularyzacja ochrony przeciwpożarowej wśród mieszkańców, fotopułapki do pilnowania osób, które podrzucają nam odpady. Pojawiły się też nowe projekty - przedszkolaki uczą dorosłych segregowania śmieci, czy tabliczka upamiętniająca budynek na ulicy Krakowskiej, w którym mieszkał filmowy Borewicz.
- mówi Sebastian Kowalski z Urzędu Miasta Krakowa.
W głosowaniu, które potrwa od 13 do 27 września, będzie można oddać głos na sześć różnych projektów - trzy o charakterze dzielnicowym i trzy o charakterze ogólnomiejskim.
Oceny projektu dokona sam głosujący. Najwyżej ocenionej przez siebie propozycji może przyznać trzy punkty, a najniżej ocenianej – jeden punkt.
W zeszłym roku krakowianie w ramach budżetu obywatelskiego wybrali do realizacji 144 projekty, wśród których dziewięć stanowiły inicjatywy ogólnomiejskie, a 135 - dzielnicowe. Na ich wykonanie przeznaczono 38 mln zł.
Pełną listę projektów można znaleźć w załączniku poniżej