Andrzej Kulig prezentuje dziesiątkę dla zdrowia
Jesteśmy przygotowani do budowy dwóch szpitalnych oddziałów ratunkowych w naszych miejskich szpitalach: w szpitalu Narutowicza i w szpitalu Żeromskiego. Zależy nam na tym, żeby te SOR-y poprawiły zarówno jakość pobytu pacjentów, jak i personelu, który udziela tej pomocy. I wreszcie, o czym się rzadko mówi przy okazji SOR-ów, szybką pomoc diagnostyczną. Po drugie, to są Centra Zdrowia 75 + dla seniorów, którzy mają trudności z poruszaniem się. Chodzi o to, żeby te Centra były jak najbliżej miejsca ich zamieszkania. Wytypowaliśmy 8 takich miejsc w Krakowie
– powiedział Kulig
Dziesiątkę dla zdrowia Andrzeja Kuliga uzupełniają szkoły rodzenia w miejskich szpitalach, bezpłatna rehabilitacja dla mieszkańców i szkolenia z pierwszej pomocy.
Stanisław Mazur chce udostępnić krakowianom aplikację do zgłaszania codziennych problemów
Stanisław Mazur, kolejny z kandydatów na prezydenta Krakowa sięga po nowoczesne technologie i zapowiada opracowanie, a potem udostępnienie mieszkańcom KR-APPKI
Inspiracją do myślenia o tej KR-APPCE były rozmowy ze środowiskiem firm technologicznie zaawansowanych, informatycznych. W jednej z tych rozmów ekspert z tego środowiska powiedział: A dlaczego my jako bardzo kreatywne środowisko nie możemy czegoś wnieść do tego miasta?
KR-APPK-a ma być narzędziem, które ułatwi zgłaszanie codziennych problemów, udział w konsultacjach społecznych, znajdowanie połączeń komunikacji miejskiej i ocenę na żywo prac Rady Miasta.
Przedstawiciele komitetu wyborczego Łukasza Gibały chcą budowy większej liczby mieszkań
Za budową większej liczby mieszkań, kosztem lokali usługowo-biurowych opowiadają się radni z komitetu wyborczego kolejnego kandydata na prezydenta Krakowa - Łukasza Gibały.
Głód mieszkaniowy w Krakowie jest bardzo duży. Szacuje się, że to 60–80 tys. mieszkań, które trzeba wybudować, żeby zaspokoić potrzeby mieszkaniowe krakowian. Doskonale widzieliśmy to na Rynku Podgórskim ostatnio, gdzie stała nocą kolejka po to, żeby zdobyć Mieszkanie za remont
– mówił kandydat komitetu Łukasza Gibały, radny Łukasz Maślona podkreślając, że w budowę zdecydowanie mocniej ma się zaangażować samorząd Krakowa.
Dariusz Joński popiera Jakuba Kwaśnego w wyborach na prezydenta Tarnowa
W Tarnowie poseł Dariusz Joński wsparł we wtorek w kampanii na prezydenta miasta kandydata Koalicji Obywatelskiej Jakuba Kwaśnego. Obaj panowie wystąpili przed tarnowskim dworcem kolejowym i padły obietnice dotyczące połączenia Tarnowa z Warszawą przez Kielce.
Politycy PiS-u mówi, że to będzie, że to jest zapisane. Otóż okazuje się, że oprócz kreski na mapie nikt nic zrobił. W sprawie tego połączenia kolejowego nawet nie ma projektu czy studium przygotowanego. Jest tylko kreska na mapie. Ale chce państwu powiedzieć z tego miejsca, że zrobimy wszystko, żeby oprócz kreski na mapie był przygotowany projekt i studium. Bo to połączenie jest szalenie istotne. Co więcej, dzisiaj pan wiceminister Piotr Malepszak, który odpowiada za kolej, zapowiedział, że do końca roku chciałby, żeby najszybsze pociągi na trasie Tarnów Kraków przemierzały tę drogę w 40 minut. Chodzi też o kolej regionalną. To jest możliwe, powiedział, że grudzień ten rok i przełom jest to absolutnie realne, żeby to zrobić
– deklarował Joński
Krakowski radny Karol Pęczek kandyduje na prezydenta Tarnowa
Tego samego dnia w rozmowie z Radiem Kraków swój start w wyborach na prezydenta Tarnowa potwierdził czwarty kandydat – Karol Pęczek.
28-letni kandydat wystartuje z poparciem Konfederacji oraz stowarzyszenia Przyjazny Tarnów.
W Nowym Sączu kolejna odsłona dyskusji o równych prawach wszystkich komitetów w toczącej się kampanii.
Prawo i Sprawiedliwość zarzuciło 12 marca walczącemu o kolejną kadencję prezydentowi Ludomirowi Handzlowi, że zaklejając miasto ogromną ilością materiałów wyborczych łamie uchwałę krajobrazową. O zastrzeżeniach mówiła kandydatka PiS na prezydenta miasta Iwona Mularczyk:
Całe miasto wygląda jak jedna wielka reklama. Urzędnicy, którzy odpowiadają za ład przestrzenny naszego miasta, również pytają koalicję Ludomira Handzla o to, w jaki sposób wiszą ich bannery wyborcze
Falstart PiS w Chełmcu
Z powodów formalnych Prawo i Sprawiedliwość straciło szansę zarejestrowania kandydata na wójta podsądeckiego Chełmca. Tę szansę zmarnował Rafał Kmak. Powodem była zbyt mała liczba kandydatów na radnych zgłoszonych podczas rejestracji komitetu.
Prawo do zgłaszania kandydatów na wójta ma ten komitet wyborczy, który zarejestrował swoje listy w co najmniej połowie okręgów w danej gminie, a w każdym z tych okręgów liczba zarejestrowanych przez ten komitet kandydatów na radnych nie może być mniejsza niż liczba radnych wybieranych w danym okręgu wyborczym. Zabrakło przynajmniej w jednym okręgu i jednej osoby
– wyjaśnia Maria Ziemba, dyrektor delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Nowym Sączu.
Pierwsi kandydaci mogą się już cieszyć z wygranych wyborów
Na koniec dobra wiadomość dla części kandydatów na radnych, którzy jako jedyni zostali zarejestrowani w jednomandatowych okręgach. Oni już dziś mogą świętować wygraną w wyborach. Dobiegły końca terminy i w okręgach, gdzie do jednego mandatu był tylko jeden chętnych nie będzie głosowania, tylko formalne ogłoszenie zwycięzcy. Weryfikacja trwa, ale wiadomo, że w całej Małopolsce takich radnych może być nawet kilkudziesięciu.