Jak zaznaczył, areny igrzysk znajdują się w 25 lokalizacjach, do których energię elektryczną dostarcza kierowana przez niego firma.
„Musieliśmy zabezpieczyć kilkadziesiąt megawatów mocy przyłączeniowej dla istniejących i planowanych obiektów oraz zaopiekować się realizacją 14 wniosków o przyłączenie. Organizacja imprez sportowych o takiej skali wymaga współpracy między lokalnymi władzami, komitetem organizacyjnym oraz różnymi służbami i firmami zapewniającymi dostawy mediów. Odbyliśmy w ostatnim czasie kilkanaście spotkań z organizatorami, podczas których uzgadnialiśmy zakres prac związanych z zapewnieniem dostaw energii do wszystkich obiektów sportowych i pomocniczych” – dodał Szczeszek.
Rzecznik prasowy Tauron Polska Energia Łukasz Zimnoch tłumaczył, że największe obiekty i hale posiadają wielostronne układy zasilania i zapewnione moce przyłączeniowe, gwarantujące możliwość organizacji najbardziej widowiskowych imprez. W ich przypadku konieczne więc było wykonanie jedynie przeglądów istniejących urządzeń na stacjach transformatorowych i sprawdzenie stanu infrastruktury.
Zaznaczył, że inaczej wygląda sytuacja przy mniejszych obiektach, zapleczu technicznym takim, jak kuchnie, stoiska cateringowe, telebimy służące kibicom oraz wioska olimpijska w Krakowie. Jej zasilenie wymagało np. rozbudowania istniejącej stacji transformatorowej średniego napięcia.
Z kolei dla przeprowadzenia sprintu kajakarskiego na Zalewie Kryspinów konieczne było wybudowanie przez służby energetyczne dodatkowego trzypolowego złącza kablowego średniego napięcia, niezbędnego do zasilenia stacji transformatorowej organizatora zawodów.
Gospodarzem igrzysk są oficjalnie Kraków i Małopolska. Ponadto zawody zagoszczą w ośmiu innych miastach Małopolski: Krynicy-Zdroju, Krzeszowicach, Myślenicach, Nowym Sączu, Nowym Targu, Oświęcimiu, Tarnowie i Zakopanem, a także w Bielsku-Białej i Chorzowie oraz w Rzeszowie i we Wrocławiu.
Do programu trafiło 29 dyscyplin. Łącznie rozdanych zostanie 253 kompletów medali.