Pracownicy, których dotknie wstrzymanie pracy części surowcowej, zostaną oddelegowani do innych prac - w Krakowie oraz w innych oddziałach ArcelorMittal. Część pracowników skorzysta z postojowego. Obecnie w krakowskiej hucie pracuje około trzech tysięcy osób.
Krakowscy radni Prawa i Sprawiedliwości chcą, aby problemem wysokich cen uprawnień do emisji dwutlenku węgla i trudną sytuacją polskich przedsiębiorstw - w tym krakowskiej huty ArcelorMittol zajęły się najważniejsze organy Unii Europejskiej. Rezolucję w tej sprawie planują skierować do Przewodniczącego Rady Europejskiej Donalda Tuska i Przewodniczącego Komisji Europejskiej Jaeana Claude'a Junckera. Zwracają uwagę, że dwa lata temu Kombinat wydał 40 milionów na modernizację Wielkiego Pieca, który musi w tej chwili zamknąć.
Radni apelują także, aby wspólnota europejska wprowadziła odpowiednią politykę celną dotyczącą gotowych wyrobów stalowych, które wytwarzane poza granicami Unii i nie są obarczone dodatkowymi opłatami związanymi z polityką klimatyczną.
Przypomnijmy, że wielki piec i stalownia mają przestać pracować we wrześniu. Zarząd spółki decyzje tłumaczył mniejszym popytem na stal, rosnącymi cenami uprawnień do emisji dwutlenku węgla oraz wysokimi kosztami produkcji.
Czytaj: Huta ArcelorMittal Poland tymczasowo wstrzymuje pracę części surowcowej
(RK, Joanna Orszulak/ew)
Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy
Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.
Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]
Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku oraz Twitterze.
Zastrzegamy sobie prawo publikacji wybranych opinii.