„Ludzie, którzy ubierają inne mundury lub nie ubierają ich w ogóle, liczą się jako terroryści i mam nadzieję, że zostaną oddani pod sąd. Te grupy są liczne. Mają zrobić chaos, nie tylko na froncie. Mają złamać logistykę. Nie znają granic. Strzelają w niewinnych cywilów, dzieci. Musimy ich powstrzymać” - tłumaczy weteran walk w Donbasie w 2014 i 2015 roku. „My mamy taką mentalność, że jak ktoś żyje lepiej ode mnie, to ja muszę zarobić więcej i żyć lepiej niż mój sąsiad. A ruski? Ruski zabije, by ten drugi żył w takim samym g...” - mówi rozmówca Joanny Gąski.
- A
- A
- A
Ukraińcy wzięli do niewoli najemnika z grupy Wagnera
Doradca w ukraińskim MSW Anton Heraszczenko poinformował o wzięciu do niewoli najemnika z rosyjskiej formacji zbrojnej nazywanej Grupą Wagnera. Według Heraszczenki Rosjanin wcześniej walczył w Syrii. Z kolei The Times donosi, że ponad 400 rosyjskich najemników działa w Kijowie by zamordować prezydenta Zełenskiego i jego rząd oraz przygotować grunt pod przejęcie kontroli przez Moskwę. Były żołnierz wojska ukraińskiego i uczestnik misji zagranicznych, który mieszka w Krakowie i pozostaje w ciągłym kontakcie z walczącymi na froncie, przyznał w rozmowie z Radiem Kraków, że w rejonie obecnie toczących się walk, działa dużo grup dywersyjnych.Grupa Wagnera, to ludzie oligarchy Jewgienija Prigożyna - tzw."długie ramię" Kremla. Od połowy grudnia 2021 roku wagnerowcy są objęci unijnymi sankcjami za tortury, egzekucje i zabójstwa m.in. w Libii, Syrii i Donbasie. O zbrodniach wagnerowców w Syrii informowała w Rosji niezależna "Nowaja Gazieta". Działalność najemnicza jest w Rosji zakazana.
Komentarze (0)
Najnowsze
-
22:30
Wyjątkowy pokaz krakowskich artystów „Bożonarodzeniowy Salon 2024” w Pałacu Sztuki
-
20:13
TCS - Kubacki, Wąsek, Wolny, Zniszczoł i Żyła w polskiej kadrze, Stoch wybrał treningi
-
19:56
Ekstraliga hokejowa - Zupancic nie jest trenerem Unii Oświecim
-
19:28
Czy Kraków może zyskać na igrzyskach olimpijskich?
-
18:10
Uchylono areszt dla youtubera Buddy i jego partnerki
-
16:45
Małopolska w liczbach w 2024 roku: czym możemy się pochwalić, co jest do poprawy?
-
16:11
Klęska urodzaju w gminie Biecz. Strażacy muszą powiększać remizy
-
15:04
Klubowy Sylwester w Krakowie. Gdzie iść, by nie przespać Nowego Roku?
-
14:42
Oblężenie Wawelu. Świetna frekwencja w 2024 roku
-
14:02
Ogień, dym i fumy. Co nas podpala?
-
13:59
Powrót do prostoty? "W święta pragniemy spokoju, bliskości i miłości"
Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy
Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.
Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]
Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku oraz Twitterze