W dyskusji zorganizowanej z okazji Święta Niepodległości Ukrainy wzięli udział:
- Agnieszka Ścigaj - minister ds. integracji społecznej: "Wojna trwa od 2014 roku, ale wcześniej świat nie zwracał na nią uwagi. Dostajemy jako Europa bardzo bolesną lekcję. Mamy do czynienia z nieobliczalnym sąsiadem i świat musi wyciągnąć z tego wnioski"
- Wiaczesław Wojnarowskyj - Konsul Generalny Ukrainy w Krakowie: "Już nigdy nie wrócimy do tego świata sprzed 24 lutego. Barbarzyńska inwazja Rosji pokazała, że prawa międzynarodowego już nie ma. Dzięki Bogu Ukraina ma takiego przyjaciela jak Polska"
- Jacek Majchrowski - prezydent Krakowa: "To historia Polski pokazuje, jak ważna jest Ukraina dla naszego kraju i w przeszłości i teraz. Nam przyjaciele nie zawsze udzielali obiecanej pomocy, my teraz ze zobowiązań i pomocy wywiązujemy się chyba bardzo dobrze"
- Witold Kozłowski - marszałek województwa małopolskiego: "Rosja podpisała zobowiązanie o poszanowaniu integralności Ukrainy i niewiarygodne złamała umowy międzynarodowe, ale niestety to się zaczęło od aneksji Krymu, a Europa nie zareagowała. Rosjanie swoją niebywałą agresją kopią rów nienawiści na przyszłe pokolenia, natomiast Polska dla Ukraińców otworzyła swoje granice, serca i domy"
- Łukasz Kmita - małopolski wojewoda: "Jestem bardzo zbudowany tym, że pomimo różnic, jakie są między Polakami, przy tym ważnym projekcie okazuje się, że solidarność mamy bardzo głęboko w sercu. W tak dramatycznym, historycznym, dziejowym momencie, jesteśmy w stanie odłożyć te różnice i skupić się, by pomoc była wszechstronna."
- Andryj Oliynyk - przewodniczący krakowskiego koła Związku Ukraińców w Polsce: "Tak, jak było powiedziane sto lat temu - bez wolnej Ukrainy nie ma wolnej Polski. Teraz można dodać, że bez wolnej Ukrainy nie ma wolnej Europy. Jeśli nie powstrzymamy i nie zwyciężymy wspólnego wroga, to ta wojna może się rozlać na cały kontynent"
- A
- A
- A
Debata w Radiu Kraków w Święto Narodowe Ukrainy. WIDEO
O solidarności z narodem ukraińskim, pomocy uchodźcom i bilansie trwającej od pół roku inwazji Rosji na Ukrainę rozmawialiśmy z gośćmi Radia Kraków.
crop_free
1
/ 30
Komentarze (0)
Brak komentarzy
Najnowsze
-
18:53
Prof. Bartłomiej Biga: "Populizm w ekonomii to zbyt uproszczona odpowiedź na poważny problem"
-
18:20
Co kryją krypty kościoła w Chrzanowie? Naukowcy już to wiedzą
-
17:46
Czerwona woda w potoku Rzewnym w Krakowie. To już kolejna zanieczyszczona rzeka
-
16:42
Tarnowska firma bada sprawę zakupu nieruchomości przez Instytut Dmowskiego od "słupa". W tle korupcja?
-
16:27
Osiedle Kliny czeka rozbudowa. Deweloperzy przeznaczą na nią 100 mln zł
-
16:03
Mieszkańcy chcą uratować lokalną atrakcję przed dewastacją. Właściciel terenu: "Na moich stawach jest porządek"
-
15:12
Skargi i apele nie pomagają. Resztki jedzenia wciąż zaśmiecają nowohuckie trawniki i chodniki
-
14:46
Kiedy mróz zatrzaskuje drzwi – skuteczne sposoby na awaryjne otwarcie samochodu
-
14:42
Tutaj nie liczą się umiejętności czy wiek. Ceramika jest dla każdego!
-
14:33
Pijany ojciec wiózł samochodem ośmiolatka, miał 3,7 promila
-
11:00
Tutaj nie liczą się umiejętności czy wiek. Ceramika jest dla każdego!
Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy
Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.
Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]
Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku oraz Twitterze