Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Drzewa z ptasimi gniazdami są wycinane, pomimo siedmiokrotnej interwencji policji

  • Od Was
  • date_range Czwartek, 2017.03.16 10:18 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 08:23 )
"Pomimo siedmiokrotnej interwencji ze strony policji i straży miejskiej dokonano masowej (ok. 50-70 drzew) wycinki drzew, pomimo że drzewa były z gniazdami. Ekipa, która jest tu od rana, poinformowała nas, że wytną wszystko co do pnia, a jak poinformowaliśmy, że zgłosimy sprawę na policji, to nas postraszono" - pisze p. Anna.

Fot. Anna

Tworzymy interaktywną mapę wycinek w Małopolsce. Czekamy na Wasze zgłoszenia

 

Proszę o pomoc w nagłośnieniu sprawy nielegalnej wycinki drzew w okresie lęgowym ptaków, jaka miała miejsce w dniach 9-10 marca br. oraz w dniu wczorajszym, tj. 15.03. br. od 9 marca br. 10 marca br. pomimo siedmiokrotnej interwencji ze strony policji i straży miejskiej dokonano masowej (ok. 50-70 drzew) wycinki drzew, pomimo że drzewa były z gniazdami. Po masowej wycince drzew pozostały najstarsze okazy z widocznymi gniazdami i pisklętami. Ekipa, która jest tu od rana, poinformowała nas, że wytną wszystko co do pnia, a jak poinformowaliśmy, że zgłosimy sprawę na policji to nas postraszono.

Fot. Anna

W dniu 12 marca br. sprawa została zgłoszona na III Komisariacie Policji przy ul. Strzelców w Krakowie jako wykroczenie przeciwko Rozporządzeniu Ministra Środowiska z dnia 16 grudnia 2016 r. w sprawie ochrony gatunków zwierząt. Wczoraj, tj. 15 marca br. czterokrotnie informowaliśmy o sprawie policję, powołując się na zgłoszone już wcześniej wykroczenie.

Teren, o którym mowa to wąski pas zieleni, nieużytki, ciągnący się wzdłuż osiedla Convector Chełmońskiego 106-112 oraz Atal, od ul. Chełmońskiego do ul. Stelmachów. Teren, niegdyś bogaty w różnorodne gatunki fauny i flory (bażanty, sarny, zające, lisy, ptactwo). Obecnie, mocno okrojony, pomimo działań deweloperów, budowy nowych osiedli, nadal zamieszkiwany przez: sikorki, gile, kosy, wróble, jerzyki. Na tych terenach w wyniku czynionych obserwacji widywany był rzadki gatunek dzięcioła czarnego, a nawet nietoperze.

 

 

Anna

 

 

Przypominamy: materiał został nadesłany przez słuchacza. Chcesz się podzielić jakąś informacją? Zobaczyłeś coś ciekawego dotyczącego Krakowa, Małopolski i mieszkańców naszego regionu? Tu możesz skorzystać z naszego formularza

Czekamy też na wiadomości na nr 500 202 323 i 4080

Wyślij opinię na temat artykułu

Komentarze (0)

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię