1. Czy najlepiej zarabiający Polacy powinni płacić wyższe niż dotychczas podatki?
Zdecydowanie tak.

2. Czy wiek, w którym Polacy przechodzą na emeryturę, powinien być obniżony?
Tak i nie. Polacy i Polki potrzebują przede wszystkim emerytur pozwalających na godne życie, niemniej w obecnej sytuacji, gdy młodzi ludzie coraz częściej spychani są na umowy śmieciowe, niepozwalające na uzbieranie odpowiednio wysokich składek emerytalnych, wcześniejsze emerytury będą śmiesznie niskie, a pracownicy, choćby i pracowali do 70. roku życia, mogliby mieć problem, aby ich świadczenia emerytalne mogły zapewnić im spokojne i dostatnie życie.

3. Czy Narodowy Fundusz Zdrowia powinien być zlikwidowany, a służba zdrowia finansowana bezpośrednio z budżetu państwa?
Tak. Im więcej pośredników w wypłacie świadczeń, tym więcej pieniędzy potrzeba na opłacenie ich obsługi, dlatego środki, zamiast w całości trafiać na leczenie i rehabilitację, często "gubią się" gdzieś po drodze.

4. Czy euro powinno zastąpić złotówkę?
W obecnej sytuacji ekonomicznej niekoniecznie. Złotówka to mocna waluta.

5 Czy Polska powinna przyjąć określoną liczbę uchodźców z krajów Bliskiego Wschodu ogarniętych konfliktem?
Zdecydowanie tak. Polska powinna wykazać się solidarnością międzynarodową i przyjmować uchodźców.

6. Czy aborcja powinna być całkowicie zakazana, podobnie jak in vitro?
Nie. Choć większym problemem jest kulejąca w Polsce edukacja seksualna.

Poza tym bardzo nie podoba mi się formuła tego pytania - w jednym zdaniu aborcja i in vitro: rodzić i nie rodzić. Albo pytamy, czy jesteśmy za zwiększeniem dzietności wśród Polaków i Polek – bo jesteśmy – albo czy za przerywaniem ciąży.

7. Czy ustawa o związkach partnerskich powinna zostać uchwalona czy odrzucona przez parlament?
Odrzucona. Związki to mogą być wyznaniowe, Polkom i Polakom należy się zawieranie małżeństw niezależnie od płci współmałżonków przed powagą urzędnika Stanu Cywilnego. I tylko taką ustawą Sejm powinien się zajmować.

8. Czy gimnazja powinny zniknąć z systemu polskiej edukacji?
Nie. Problemem jest wyłącznie realizacja reformy oświaty z 1999 i wypaczenie jej głównych założeń. Reforma zakładała m. in. tworzenie gimnazjów przy liceach, a nie – jak dzieje się to bardzo często – przy szkołach podstawowych.

9. W jakim wieku dzieci powinny rozpoczynać naukę szkolną?
Dzieci edukację szkolną powinny zaczynać w wieku sześciu lat. W sprawach edukacji pragnę odesłać do programu wyborczego Partii Razem, którego jestem współautorem.

10. Czy powinna być wprowadzona powszechna opłata audiowizualna?
Nie. Chyba że dobrowolna. Obywatele i obywatelki nie powinni ponosić żadnych bezpośrednich kosztów w utrzymywaniu stacji telewizyjnych i radiowych oraz ich prezesów, dyrektorów, kierowników i menadżerów, zwłaszcza że oglądalność Telewizji Publicznej systematycznie spada.