Na większość kierunków stacjonarnych na studiach I stopnia można rejestrować się do 18 września. Dzień później, czyli 19 września zostanie zakończona elektroniczna rejestracja na studia niestacjonarne. Inny harmonogram obowiązuje w przypadku studiów artystycznych. Na architekturę krajobrazu można bowiem rejestrować się do 10 września, a na inżynierię wzornictwa przemysłowego do 11 września. Na te dwa kierunki wymagane jest jednak portfolio, które kandydaci składają drogą elektroniczną. Warto przypomnieć, że rejestrować (do 12 września) mogą się też osoby zainteresowane studiami II stopnia, przewidzianymi do uruchomienia w semestrze zimowym nowego roku akademickiego.
Na nowy rok akademicki Politechnika Krakowska przygotowała ponad 30 kierunków studiów I stopnia. Na kandydatów czekają jeszcze miejsca na: architekturze krajobrazu (kierunek można studiować również w języku angielskim), elektrotechnice i automatyce, informatyce w inżynierii komputerowej, budownictwie (studia dostępne zarówno w języku polskim, jak i angielskim), transporcie, fizyce technicznej, inżynierii materiałowej, nanotechnologiach i nanomateriałach, energetyce, inżynierii i gospodarce wodnej, inżynierii środowiska, odnawialnych źródłach energii i infrastrukturze komunalnej, biotechnologii, inżynierii chemicznej i procesowej, technologii chemicznej, automatyce i robotyce, inżynierii bezpieczeństwa, inżynierii medycznej, inżynierii produkcji, inżynierii wzornictwa przemysłowego, mechanice i budowie maszyn (również w języku angielskim), pojazdach samochodowych, środkach transportu i logistyce, gospodarce przestrzennej, inżynierii czystego powietrza oraz informatyce (na tym kierunku wolne miejsca dostępne są już tylko na studiach niestacjonarnych).
Dostępne w ofercie PK kierunki studiów zapewniają dobrą pozycję na rynku pracy, ale to nie wszystko. Czas studiów to również doskonały okres na rozwój osobisty. Politechnika Krakowska swoim studentom umożliwia go na wielu płaszczyznach. Nowoczesne zaplecze badawcze z aparaturą na światowym poziomie czy współpraca z biznesem bez wątpienia wspomagają rozwój naukowy i pozwalają zdobyć umiejętności i doświadczenie cenione na rynku pracy. Politechnika Krakowska słynie także z doskonałej atmosfery panującej na uczelni. Liczne koła naukowe czy organizacje studenckie pozwalają rozwijać umiejętności społeczne. Uczelnia staje się zatem miejscem, w którym można nawiązywać przyjaźnie na całe życie i spędzać miło czas na wielu ciekawych wydarzeniach.
Przed nami ostatnie tygodnie rekrutacji na Politechnikę Krakowską. To doskonały moment, by odwiedzić Portal Rekrutacyjny PK. Można tam znaleźć niezbędne informacje dotyczące zasad rekrutacji, harmonogramów prac poszczególnych komisji rekrutacyjnych, kierunków studiów, wymaganych dokumentów, a przede wszystkim dokonać rejestracji na studia i dołączyć do grona studentów PK.