Informacje te przekazała rzeczniczka wojewody małopolskiego Joanna Paździo.
Podobne punkty szczepień 11 listopada stanęły w 13 innych lokalizacjach Małopolski. Trwa podliczanie, ile osób przyjęło w nich szczepionki. Po południu, na półmetku akcji, w Nowym Targu zaszczepiło się 39 osób, w Oświęcimiu 41, w Nowym Sączu 68, w Brzesku 22.
Wojewoda Małopolski Łukasz Kmita zachęcał do szczepień na briefingu prasowym, zapowiadającym uroczystości z okazji niepodległości. Także podczas samych uroczystości, zorganizowanych na placu Matejki przy Grobie Nieznanego Żołnierza, nieopodal Barbakanu.
Wojewoda podkreślał też, że Święto Niepodległości jest „okazją do przypominania o Polakach, którzy swą postawą dali wyraz idei, że ojczyzna to powinność, ojczyzna to odpowiedzialność”.
Operatorem medycznym szczepień przy Barbakanie jest krakowski szpital MSWiA. Z inicjatywy tej lecznicy w punkcie w Krakowie uprawnieni mogli także bezpłatnie zaszczepić się przeciwko grypie.
Akcję współorganizuje Muzeum Krakowa. Osoby, które 11 listopada zaszczepią się przy Barbakanie, będą mogły bezpłatnie zwiedzić pokonkursową wystawę najpiękniejszych szopek krakowskich w Pałacu Krzysztofory od 6 grudnia do 27 lutego.
Ponad 50 proc. nowych zakażeń w województwie małopolskim to zakażenia wśród mieszkańców Krakowa oraz powiatów krakowskiego i wielickiego. W pełni zaszczepionych w województwie jest ponad 44 proc. mieszkańców – najwięcej w Krakowie 65,4 proc. do 22,3 proc. w gminie Czarny Dunajec.