95 lat Radia Kraków
Wygraj radiowy kalendarz na 2023!
Dla naszych słuchaczy, fanów radia i kolekcjonerów starych radiowych odbiorników mamy w prezencie nasz radiowy kalendarz. A w nim 12 niezwykłych kart, oprawionych graficznie przez Krzysztofa Radoszka - uznanego krakowskiego projektanta, autora projektów książek, plakatów i wizerunku, a także ilustratora i rysownika. Trudno o piękniejsze podsumowanie roku Jubileuszu 95-lecia Radia Kraków. Zachęcamy do słuchania porannego pasma Rano na TAK!
Wyjątkowy koncert na zakończenie obchodów jubileuszu 95-lecia Radia Kraków
9 grudnia o godz. 19.00 na scenie Studia im. Romany Bobrowskiej wystąpią Skaldowie!
95 lat Radia Kraków - koncert „Przemyk Akustik Kwartet”
Za nami kolejny koncert w ramach obchodzonego w tym roku jubileuszu 95-lecia Radia Kraków. 18 listopada o godz. 19.00 w Studiu im. Romany Bobrowskiej Renata Przemyk zaprezentowała projekt „Przemyk Akustik Kwartet” – jeden z dwóch specjalnych projektów przygotowanych z okazji 30-lecia swojej pracy artystycznej. „Przemyk Akustik Kwartet” to intymny koncert złożony z wyjątkowych piosenek Artystki zaaranżowanych na kwartet akustyczny w specjalnie do tego projektu stworzonej oprawie świetlnej. Wystąpili: Renata Przemyk – wokal, instrumenty perkusyjne; Piotr Wojtanowski – gitara basowa, gitara akustyczna; Piotr Bogutyn – gitara akustyczna oraz Jacek Bielecki – wiolonczela.
Reedycja "Sklepów cynamonowych".
„Sklepy cynamonowe” Brunona Schulza w mistrzowskiej interpretacji Anny Polony i z muzyką zespołu KROKE - reedycja wyjątkowego 5-płytowego wydawnictwa z okazji jubileuszu 95-lecia Radia Kraków. Zapraszamy na sklep.radiokrakow.pl.
Nigdy tu już nie powrócę
W jaki sposób Tadeusz Kantor kreował swój teatr śmierci? Jak pracował z aktorami? I dlaczego o autorze "Powrotu Odysa" mówił Pan Wyspiański?
Wajdowie w Krakowie
Dlaczego pokochali to miasto? Jak wspólnie pracowali? I czemu to właśnie tu stworzyli Centrum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha?
Przeszłość przyszłości
Mistrz Leonardo namalował Damę z gronostajem czy z łasiczką? Jak trafił do Polski jeden z nielicznych pejzaży Rembrandta? I co zawierały, puste obecnie, ramy w Muzeum Książąt Czartoryskich?
Lucjan Kydryński i jego Rewia piosenek
Źle wymawiał "r". Wielbił Earthę Kitt. Ale jej piosenkę uznano za nieprzyzwoitą i musiał zmienić sygnał swej audycji.
Gala Jubileuszu 95-lecia Radia Kraków – Leszek Długosz uhonorowany Radiową Nagrodą im. Romany Bobrowskiej
27 maja o godz. 19.00 w Galerii Sztuki Polskiej XIX wieku w Sukiennicach odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród z okazji Jubileuszu 95-lecia Radia Kraków, który najstarsza rozgłośnia regionalna w kraju świętuje w 2022 roku.
Podczas gali wręczone zostały najważniejsze nagrody i wyróżnienia roku jubileuszowego: Radiowa Nagroda im. Romany Bobrowskiej oraz trzy specjalne jubileuszowe dyplomy.
Radiową Nagrodą im. Romany Bobrowskiej, najważniejszym wyróżnieniem przyznawanym przez Radio Kraków, uhonorowany został Leszek Długosz – legendarny artysta Piwnicy pod Baranami, który jako pierwszy śpiewał wiersze Jerzego Lieberta, Stanisława Balińskiego i Andrzeja Bursy, autor kilkunastu tomików poezji, publicysta i felietonista. Kawaler Orderu Orła Białego. Od wielu lat związany z naszą rozgłośnią – w Radiu Kraków współtworzył audycje poetyckie i słuchowiska, opracował muzycznie płytę „Głosy poetów” przygotowaną przez Romanę Bobrowską, który na naszej antenie prowadzi autorski program „Przyjemności niedzieli”.
Gala wręczenia nagród z okazji Jubileuszu 95-lecia Radia
27 maja o godz. 19.00 w Galerii Sztuki Polskiej XIX wieku w Sukiennicach odbędzie się uroczysta gala wręczenia nagród z okazji Jubileuszu 95-lecia Radia Kraków. To jedno z najważniejszych oficjalnych wydarzeń roku jubileuszowego, który najstarsza rozgłośnia regionalna w kraju świętuje w 2022 roku. Podczas gali wręczona zostanie Radiowa Nagroda im. Romany Bobrowskiej oraz trzy specjalne jubileuszowe wyróżnienia. Nazwiska Laureatów ogłoszone zostaną podczas Gali.
Pożegnanie Czesława Miłosza
Dlaczego Poeta po latach emigracji osiadł w Krakowie?
Jakie były wtedy Jego ochoty i apetyty?
I dlaczego niektórzy nie chcieli, by został pochowany na Skałce?
Piłka po krakosku
Kto to jest kibic? Skąd mecze oglądał Leszek Mazan? I kto był pierwszy - Cracovia czy Wisła?
Wracają słowa i dźwięki: Zostało z tych lat
Jak bawiono się w Krynicy przed wojną? Kto kupił dla polskiej armii dwa samoloty? I dlaczego pies nie chciał szczekać podczas nagrania słuchowiska „Most” Ignacego Fika?
Wracają słowa i dźwięki: Dorożka Ildefonsa
Jak powstał jeden z najsłynniejszych wierszy Gałczyńskiego? Dlaczego kamienicę przy Krupniczej nazywano domem 40 wieszczy? I czy dorożkarz był naprawdę zaczarowany?
Wracają słowa i dźwięki: Powrót skarbów
Ile kosztowała kolekcja arrasów króla Zygmunta Augusta, dlaczego zapisał ją państwu, a nie rodzinie i czemu tak długo po II wojnie światowej nie wracała do Polski?
Solowy recital Antoniego Krupy
Już w najbliższą sobotę (26 lutego) zapraszamy do Restauracji Radiova (al. Słowackiego 22, w budynku Radia Kraków) na solowy recital Antoniego Krupy. Początek o godz. 19.00.
Najnowsze
-
20:41
Lista Niezapomnianych Przebojów Not: 1549 22.12.2024
-
18:42
Groźny wypadek na A4 w Aleksandrowicach. Służby zakończyły działania
-
17:59
A po co ci do tego diabeł? O co pyta nas Goethe
-
17:22
Mniejsze porcje i aktywność fizyczna najlepszą receptą, by uniknąć kłopotów zdrowotnych na święta
-
16:59
Na Sądecczyźnie odradza się tradycja tworzenia żywych szopek
-
16:16
Prezydent: dla górali wolności i ojczyzna była silniejszy niż strach
-
14:47
Synoptyk IMGW: w Małopolsce poniedziałek z zimową scenerią
-
14:29
Jarmark Bożonarodzeniowy w sądeckim Miasteczku Galicyjskim
-
14:28
Otwarcie żywej szopki w Kamionce Wielkiej
-
13:45
Ostre cięcia w krakowskiej komunikacji miejskiej w związku ze świętami Bożego Narodzenia