- A
- A
- A
TPN: Zakaz wejścia w Tatry korzystny dla przyrody
Wprowadzenie całkowitego zakazu wejścia do parków narodowych w związku z epidemią, jest korzystne dla przyrody - uważają władze Tatrzańskiego Parku Narodowego. W Tatrach odbywają się tokowiska głuszców i cietrzewi, a kozice przygotowują się do wykotów."Brak turystów w Tatrach to duże korzyści dla przyrody, zwłaszcza zwierząt. Nasi przyrodnicy zauważyli, że dotychczas zapełnione szlaki turystyczne, bardzo często przecinają tropy zwierząt. Ten spokój w Tatrach jest na pewno korzystny dla głuszców i cietrzewi, które teraz odbywają swoje tokowiska. Często odbywają się one w pobliżach wyznaczonych szlaków turystycznych. Również dla drapieżników jest to sytuacja korzystna, ponieważ mają większą przestrzeń do polowań. Na pewno przyroda odetchnie" - powiedział PAP dyrektor Tatrzańskiego Parku Narodowego Szymon Ziobrowski.
Kozice, które końcem kwietnia rozpoczną wykoty, czyli tzw. kładzenie młodych, mogą teraz spokojnie żerować.
W Tatrach panuje słoneczna pogoda i taka jest też zapowiadana na najbliższy tydzień. Służby parku nie odnotowały żadnych incydentów. Straż Tatrzańskiego Parku Narodowego oraz służby terenowe wspomagane przez straż miejską, pilnują wejść na szlaki. Za złamanie zakazu wejścia do Tatrzańskiego Parku Narodowego grozi mandat do 1000 zł.
Zgodnie z zaleceniem ministra środowiska, w związku ze stanem epidemii, od piątku do odwołania obszar Tatrzańskiego Parku Narodowego, jak i innych parków narodowych w Polsce, jest zamknięty. Władze TPN taki zakaz wprowadziły już 13 marca, ale dotychczas nie dotyczył mieszkańców powiatu tatrzańskiego.
Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy
Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.
Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]
Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku oraz Twitterze.
Zastrzegamy sobie prawo publikacji wybranych opinii.
(PAP/ko)
Komentarze (0)
Najnowsze
-
08:10
Na Wielkiej Krokwi dzis kwalifikacje, ale co z publicznością?
-
07:47
Będzie codzienne połączenie lotnicze z Krakowa do Paryża
-
07:25
Tłok w ZUS-ie: Nowe świadczenia przyciągają seniorów
-
07:04
Australian Open: Trzecia Rosjanka znalazła sposób na Magdalenę Fręch
-
06:47
Rusza weekend ze skokami w Zakopanem. W piątek kwalifikacje
-
06:25
Małopolska rusza na ferie. Na stokach będą specjalne patrole
-
06:10
Początek ferii zimowych ze śniegiem jedynie w górach
-
06:05
Aktualności komunikacyjne Radia Kraków 17.01
-
20:55
Przejdą drogę z Oświęcimia do Wodzisławia Śląskiego. To hołd dla ofiar Auschwitz
-
19:31
Byli prezesi tarnowskich Zakładów Mechanicznych Henryk Łabędź oraz Robert Pacana z zarzutami
-
19:11
Medalowy czwartek na Uniwersjadzie
-
09:30
Unikatowa baza danych izotopów plutonu w lodowcach
Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy
Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.
Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]
Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku oraz Twitterze