Pojedyncze egzaminy na wniosek dziekanów wydziałów będą prowadzone stacjonarnie, ale pod warunkiem, że dziekani będą w stanie zapewnić maksymalne bezpieczeństwo sanitarne, To incydentalne przypadki - zdecydowana większość egzaminów i zaliczeń będzie zdalna - mówi rzeczniczka prasowa Politechniki Krakowskiej - Małgorzata Syrda-Śliwa.
Jak dodaje - uczelnia liczy na to, że po świętach wielkanocnych przynajmniej zajęcia praktyczne będą mogły odbywać się już w tradycyjnej, stacjonarnej formie.
Władze Akademii Górniczo-Hutniczej rekomendują przeprowadzanie testów w formie zdalnej - informuje rzeczniczka krakowskiej uczelni - Anna Żmuda-Muszyńska - ale jak dodaje - decyzję w tej sprawie samodzielnie mogą podjąć dziekani konkretnych wydziałów
Te egzaminy, które być może odbędą się na uczelni, będą pod najwyższym reżimem sanitarnym. To tylko w wyjątkowych sytuacjach, kiedy nie da się przeprowadzić egzaminów online - mówi rzeczniczka AGH.
A jak komentuje prof. Tomasz Rachwał Prorektor ds. Kształcenia Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie - na ich uczelni także większość egzaminów odbędzie się za pomocą komputera. Można przeprowadzić je zarówno w formie pisemnej jak i ustnej - dodaje
W przypadku mniejszych grup takie formy też wchodzą w rachubę. Jest to też w kontakcie bezpośrednim, tylko za pomocą odpowiedniego sprzętu - mówi rzecznik UP. Jak dodaje - jeśli prowadzący zajęcia zdecyduje się jednak przeprowadzić egzamin na terenie uniwersytetu, w przypadku dużych roczników będzie musiał podzielić studentów na grupy.
Bartłomiej Bujas/bp