- A
- A
- A
Jamnik Bobi z Krakowa „Jego Psią Mością” 23. Marszu jamników Radia Kraków
Spośród pretendentów do tytułu „Jego Psiej Mości Marszu Jamników 2017” bezkonkurencyjny okazał się 17-miesięczny Bobi z Krakowa i to jego jurorzy uznali za najbardziej królewskiego jamnika tegorocznego Marszu.Zobacz też:
Ulicami Krakowa przeszedł 22. Marsz Jamników. Najbardziej paradnym jamnikiem okazała się Tequila
Zobacz też:
Marsz Jamników z Radiem Kraków w 2015 roku
Dwudziesty marsz jamników za nami. ZDJĘCIA
Marsz Jamników 2013
Marsz Jamników 2012
Marsz Jamników 2011
Marsz Jamników 2010
Marsz Jamników 2009
Marsz Jamników 2007
Marsz Jamników 2006
Marsz Jamników 2005
Aby zdobyć tytuł „Jego Psiej Mości Marszu Jamników 2017” pięciu wybranych podczas przemarszu finalistów konkursu, musiał wykazać się iście królewskimi cechami w trzech konkurencjach. „Dystyngowany chód”, „wytworny siad” i „szlachetna wstrzemięźliwość” – z tymi niełatwymi zadaniami, przy wsparciu swoich właścicieli, zmierzyć musieli się kandydaci do zaszczytnego tytułu: Saczi, Irys, Bobi, Dino i Emi. Łatwego zadania nie mieli też jurorzy, którzy bacznie obserwowali, komentowali i oceniali, jak z zadaniami radzą sobie pretendenci do tytułu. Najbardziej dystyngowanym, szlachetnym i wytwornym, słowem najbardziej królewskim jamnikiem Marszu, okazał się 17-miesięczny Bobi i to on otrzymał wyjątkową królewską statuetkę oraz tytuł „Jego Psiej Mości Marszu Jamników 2017”.
Po raz kolejny Marsz Jamników był także okazją, aby powiedzieć o problemach związanych z bezdomnością psów, ich adopcją i znęcaniem się nad zwierzętami.
Na scenie pod Ratuszem swój finał miała akcja „Pieskie życie zmieniamy na dobre!”, podczas której Radio Kraków wraz ze swoimi słuchaczami szukało nowych domów dla psów czekających na adopcję w małopolskich schroniskach. W pomoc bezdomnym psom podczas tegorocznego Marszu mógł włączyć się każdy - na jednym z 10 stoisk umiejscowionych wokół sceny, prowadzona była zbiórka karmy dla podkrakowskich przytulisk. Zebrana karma trafi do psiaków czekających na swoje domy w przytuliskach w Harbutowicach i Łętkowicach.
W pochodzie razem z jamnikami maszerowały też psy z małopolskich schronisk, a na stoisku "Zielonej Strefy" przedstawiciele małopolskiej policji mówili o tym, jak reagować na znęcanie się nad zwierzętami.
„Marsz jamników” to także jak zwykle atrakcje dla właścicieli jamników przygotowane przez Radio Kraków - na stoiskach, które czynne były od godz. 10.00 do 14.00, można było bezpłatnie zasięgnąć porad psich ekspertów i skorzystać z różnorakich usług. Do dyspozycji psów i ich właścicieli byli m.in. weterynarz, dietetyk zwierzęcy, behawiorysta, instruktor szkolenia psów, zoofizjoterapeuta, rehabilitant zwierzęcy, petsitter i profesjonalny psi fryzjer. Dzięki wsparciu Safe-Animal prowadzona była także akcja bezpłatnego czipowania, uczestnicy chętnie korzystali także z usług salonu psiej piękności, w którym bezpłatnie można było ostrzyc i wytrymować swojego pupila.
Marsz jamników juz po raz 23. zorganizowało Radio Kraków, współorganizatorem było Krakowskie Biuro Festiwalowe. Patronatem honorowym Marsz objął Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski.
Partner: Centrum Nauki i Zabawy Klockoland
„Pieskie życie zmieniamy na dobre!” Nie kupuj, ofiaruj dobry dom!
Więcej o stoiskach na „Marszu jamników 2017”:
Punkt porad instruktorów szkolenia psów i behawiorysty
Nie możesz dogadać się z własnym psem? Ciągle skacze na gości, szczeka bez powodu i ucieka na spacerach? Ma niespożyte pokłady energii i wyładowuje ją na Twoich meblach? Odwiedzający stoisko mogli się dowiedzieć, jak nawiązać z psem więź, jak zbudować prawidłowe relacje, jak nauczyć psa określonych komend, chodzenia na luźnej smyczy oraz przywołania - jednym słowem jak nauczyć go dobrych manier. Porad udzielała Katarzyna Harmata z Akademii Dobrych Manier BIAŁY PIES oraz współpracujący z Akademią instruktorzy szkolenia psów i behawioryści.
Punkt porad lekarza weterynarii
Na stoisku porady odnośnie prawidłowej profilaktyki chorób zakaźnych i pasożytniczych naszych czworonogów. Można sie było dowiedzieć także, jak często należy chodzić do weterynarza, czyli opieka weterynaryjna dostosowana do wieku psa, programy profilaktyczne dla szczeniaka, psa dorosłego i seniora. Jak ocenić czy pies za dużo waży - zapobieganie otyłości u psów i skuteczne odchudzanie. Porad udziela lekarz weterynarii Agnieszka Wrona.
Punkt porad zoofizjoterapeuty i rehabilitanta zwierzęcego
Na stoisku zoofizjoterapeuty i rehabilitanta były informacje, jak dbać o swoich czworonożnych przyjaciół, aby uchronić ich przed kontuzjami i urazami oraz co zrobić w nagłych przypadkach - jak prawidłowo opiekować się psem chorym i jakie są najnowsze trendy i najskuteczniejsze dziś metody rehabilitacji. Specjalnie dla właścicieli jamników sporo informacji o profilaktyce zdrowego kręgosłupa jamnika, czyli:
- otyłość największym wrogiem jamnika, czyli proste zasady, które pomogą utrzymać psa w dobrej kondycji fizycznej; zabawa i ćwiczenia, czyli jak na co dzień połączyć przyjemne z pożytecznym?
- zabawa i ćwiczenia, czyli jak na co dzień połączyć przyjemne z pożytecznym?
Porad udzielały dyplomowane zoofizjoterapeutki Katarzyna Prajsnar i Katarzyna Rusinek oraz rehabilitantka Agnieszka Olkuska.
Punkt porad dietetyków zwierzęcych
Na stoisku konsultacje nt. prawidłowego żywienia psów - na wszelkie pytania odpowiadała dr inż. Olga Lasek, pracownik Katedry Żywienia Zwierząt i Paszoznawstwa Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie oraz dietetyk zwierzęcy Max Gibas. Jak dopasować odpowiedni sposób żywienia dla swojego psa? Jaką wybrać karmę? I czego unikać w diecie czworonogów, aby żyły długo i w pełni zdrowia. Na stoisku także konsultacje związane z problem otyłości psów - będzie można zważyć swojego pupila oraz nauczyć się samodzielnie oceniać jego kondycję według specjalistycznej skali BCS, aby dokładnie wiedzieć kiedy oraz jak skutecznie wprowadzić dietę odchudzająca.
Salon psiej piękności
Na stoisku można było bezpłatnie ostrzyc i wytrymować psa oraz dowiedzieć się, jak profesjonalnie pielęgnować czworonożnego pupila. Porad udzielał Michał Czuba - właściciel jednego z najlepszych salonów groomerskich w Krakowie, instruktor groomingu, również zoofizjoterapeuta i wolontariusz w schronisku. Więcej na: http://www.perros.pl.
Punkt znakowania psów (czipowanie)
Na stoisku można było bezpłatnie zaczipować swojego psa (mikrooczipy wszczepiała lekarz weterynarii - Danuta Florkowska z Gabinetu Weterynaryjnego „Dan-Vet”) i wypełnić formularz, dzięki któremu trafi on do ogólnopolskiej bazy danych Safe-Animal.
Stoisko Fundacji „Psi Los” - punkt informacyjny poświęcony działalności fundacji oraz idei psiej adopcji. Fundacja „Psi Los” powstała, aby nieść wszechstronną pomoc zwierzętom bezdomnym i pokrzywdzonym. Wspiera schroniska i przytuliska, organizuje akcje adopcyjne i zbiórki darów, propaguje odpowiedzialne i humanitarne podejście do zwierząt oraz działanie na rzecz ustanowienia przepisów chroniących dobrostan zwierząt. Więcej na: http://psilos.org.
Punkt „Zielonej strefy” Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, policyjnego projektu przeciwdziałania znęcaniu się nad zwierzętami. Na stoisku policjanci „Zielonej strefy” malopolskiej policji podpowiadali m.in. do kogo i gdzie zwrócic się o pomoc, jeśli jesteśmy śwaidkami znęcania się nad zwierzętami, jak bezpiecznie zachowywac się podczas kontaktu ze zwierzętami i jaka jest odpowiedzialność prawna opiekunów zwierząt.
Punkt porad petsittera
Na stoisku można się było dowiedzieć się, kim jest petsitter i co oferują profesjonalni opiekunowie zwierząt oraz jak wybrać najlepszą opiekę dla swojego czworonoga. Poza tym:
- spacer i codzienne aktywności, czyli sposób na urwisa- jak zaspokoić potrzeby pupila.
- nauka poprzez zabawę- jak radzić sobie z najczęstszymi problemami w domu i na spacerze.
- praca i pasja- jak zostać zawodowym petsitterem?
Porad udziela certyfikowana opiekunka zwierząt Centre of Applied Pet Ethology Polska Justyna Warzecha
Zbiórka karmy dla psów seniorów z przytulisk w Harbutowicach i Łętkowicach:
Na stoisku prowadzona będzie zbiórka karmy dla psów z dwóch podkrakowskich przytulisk w Harbutowicach i Łętkowicach.
Scenariusz Marszu Jamników 2017
Godz. 11:45: zbiórka pod Barbakanem i formowanie pochodu
Godz. 12:00: rozpoczęcie pochodu
Godz. 12:20: przybycie marszu na Rynek Główny
Na scenie pod Ratuszem:
- pomagamy: finał akcji adopcyjnej psów z małopolskich schronisk "Pieskie życie zmieniamy na dobre!"
- bawimy się: rozstrzygnięcie konkursu „Jego Psia Mość” na najbardziej królewskiego jamnika Marszu
Godz. 13.30: ogłoszenie wyników konkursu i wręczenie nagród
Od godz. 10.00 do 14.00 na stoiskach w pobliżu sceny:
- zbiórka karmy dla psów z małopolskich przytulisk w Harbutowicach i Łętkowicach,
- bezpłatne usługi dla psów i porady psich ekspertów.
Na Marsz Jamników zapraszają:
Organizator: Radio Kraków
Współorganizator: Krakowskie Biuro Festiwalowe
Patron honorowy: Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski
Partner: Centrum Nauki i Zabawy Klockoland
Pliki
Komentarze (0)
Najnowsze
-
11:22
Świąteczny stół aż się ugina? Można się podzielić
-
10:03
W pożarze domu w Chrzanowie zginęła jedna osoba
-
09:40
Nic tak nie wprawia w świąteczny klimat
-
09:30
Szopki Bożonarodzeniowe w sądeckich kościołach
-
18:20
Świąteczne kalorie najlepiej spalić na stoku narciarskim
-
18:18
Żywa Szopka w Biegonicach
-
16:32
Tarnowskie Maszkarony w świątecznej odsłonie
-
16:08
"Nowonarodzony Jezus rodzi się dla zbawienia każdego człowieka "- biskup Diecezji Tarnowskiej Andrzej Jeż
-
13:43
Uwaga na marznące deszcze i gęste mgły!
-
11:35
Góralska pasterka pod gołym niebem
-
10:39
Są zarzuty i tymczasowy areszt w związku ze strzelaniną przy ul. Dietla
-
10:05
Dzisiaj łóżek nie ścielimy, czyli święta z Góralami Pienińskimi
Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy
Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.
Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]
Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku oraz Twitterze